Licensed to Eagle Eye Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/13/2018 06:24 AM
                     Gary Parker Invitational - 4/12/2018                      
                           Blue Springs High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Williams, Serena          JR Battle                   12.61   4  10   
  2 Grimes, Emari             JR Fort Osage               12.66   4   8    [12.651]
  3 Dorsey, Lana              JR Grandview                12.66   4   6    [12.660]
  4 Thomas, Teresa            SO Park Hill                12.76   4   5   
  5 Smith, Sy'maih            SR Blue Springs             12.83   4   4   
  6 Saxton, Tiffany           SO Liberty                  12.93   3   3   
  7 Watkins, Shannel          SR L.S.W.                   12.95   4   2   
  8 Venerable, Aijah          SR B.S.S.                   13.04   4   1   
  9 Hobson, Avery             SO Belton                   13.11   2 
 10 Mosely, Kiarah            SR Liberty                  13.18   3 
 11 Whitmill, Ty'Le           JR Blue Springs             13.22   3 
 12 Brown, Liberty            SO Warrensburg              13.26   1 
 13 White, Carlyn             JR Ruskin                   13.42   3 
 14 Milligan, Amya            JR Raytown S.               13.46   1 
 15 Kelly, Destiny            SO L.S.W.                   13.58   3 
 16 Otto, Lena                FR Lincoln C.P.             13.63   2 
 17 Southall, Jazarria        FR Battle                   13.66   4 
 18 Brown, Dajionne           SR Ruskin                   13.68   3 
 19 Wesley, Melijah           SR Raytown                  13.80   3 
 20 Witherspoon, Dashanae     SO Raytown S.               13.81   1 
 21 Lapour, Aubrey            FR B.S.S.                   13.83   3 
 22 Roberts, Iyanla           SR Park Hill                13.85   2 
 23 Zulu, Patience            JR Lincoln C.P.             14.01   2 
 24 Ray, Tamia                JR Lee's Summit             14.04   2 
 25 Foster, Niara             SO Belton                   14.13   1 
 26 Smith, Zarea              FR Raytown                  14.17   1 
 27 House, Mikeya             SO Lee's Summit             14.18   2 
 28 Perry, Cora               SO Warrensburg              14.64   1 
 29 Rogers, Destinee          JR Shawnee M. - N.          14.93   2 
 30 Tyler, Zoriah             FR Shawnee M. - N.          15.43   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lewis, Kaitlyn            SR Liberty                  25.37   5  10   
  2 Shelby, Taiya             SR Park Hill                25.45   5   8   
  3 Grimes, Emari             JR Fort Osage               25.61   5   6   
  4 Butts, Shelby             JR Raytown                  25.74   5   5   
  5 Magee, Paige              SO Battle                   25.95   4   4   
  6 Watkins, Shannel          SR L.S.W.                   26.30   4   3   
  7 Williams, Serena          JR Battle                   26.49   5   2   
  8 Saxton, Tiffany           SO Liberty                  26.54   4   1   
  9 Ritchey, Marissa          SO L.S.W.                   26.56   4 
 10 Dorsey, Lana              JR Grandview                26.61   4 
 11 Johnson, Caleia           FR Park Hill                26.62   5 
 12 Mizera, Makenzy           SR Warrensburg              26.71   5 
 13 Smith, Sy'maih            SR Blue Springs             26.74   4 
 14 Venerable, Aijah          SR B.S.S.                   26.88   5 
 15 Holloman, Camryn          JR Wm. Chrisman             27.15   4 
 16 Coy, Sarah                SR Blue Springs             27.23   4 
 17 Weems, Jordyn             FR Grain Valley             27.40   3 
 18 Brown, Liberty            SO Warrensburg              27.47   3 
 19 Hobson, Avery             SO Belton                   27.88   3 
 20 Helmick, Kellie           JR Lee's Summit             27.96   3 
 21 Brown, Dajionne           SR Ruskin                   28.08   2 
 22 Joseph, Kiaya             SO B.S.S.                   28.09   3 
 23 Bell, Adreal              JR Wm. Chrisman             28.17   2 
 24 Williams, Erica           FR Raytown                  28.51   2 
 25 Witherspoon, Dashanae     SO Raytown S.               28.52   3 
 26 Shields, Nia              FR Raytown S.               28.72   3 
 27 Maddox, Kyra              FR Lee's Summit             29.17   1 
 28 Pendleton, Riley          FR Lincoln C.P.             29.46   2 
 29 Tobin, Kylee              JR Fort Osage               29.83   1 
 30 Rogers, Destinee          JR Shawnee M. - N.          30.34   3 
 -- Byers, Amina              SO Lincoln C.P.               SCR   1 
 -- Tyler, Zoriah             FR Shawnee M. - N.            SCR   2 
 -- White, Carlyn             JR Ruskin                     SCR   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shelby, Taiya             SR Park Hill                56.21   4  10   
  2 Lewis, Kaitlyn            SR Liberty                  58.18   4   8   
  3 Garth, Brianna            JR Raytown S.             1:00.17   4   6   
  4 Hillyard-aten, Shayla     FR Blue Springs           1:01.67   4   5   
  5 Larson, Kailey            SO Grain Valley           1:01.94   4   4   
  6 Birmingham, Shelby        SO L.S.W.                 1:02.26   2   3   
  7 Brown, Liberty            SO Warrensburg            1:02.46   2   2   
  8 Overkamp, Randi           SR Battle                 1:02.98   4   1   
  9 Pfeifer, Talia            SO Blue Springs           1:03.53   3 
 10 Cleaver, Dakota           SO Raytown S.             1:04.34   2 
 11 Wallace, Abbey            SO Lee's Summit           1:04.45   2 
 12 Forbes, Amya              SR Raytown                1:04.55   3 
 13 Purcell, Cassidy          FR Lee's Summit           1:04.56   3 
 14 Smith, Simone             FR Park Hill              1:04.77   2 
 15 Brewer, Peyton            SO L.S.W.                 1:05.14   3 
 16 Misner, Sadie             SO Warrensburg            1:05.28   2 
 17 Brown, Destinee           JR Ruskin                 1:05.61   3 
 18 Hickman, Mijaila          FR Battle                 1:05.92   3 
 19 Jorgensen, Meraid         SO Wm. Chrisman           1:06.20   3 
 20 Brown, Andrea             JR Ruskin                 1:06.86   1 
 21 Guidry, Lauryn            FR Lincoln C.P.           1:10.26   2 
 22 Anderson, Paris           SR Wm. Chrisman           1:10.95   3 
 23 Flores, Fatima            SO Grandview              1:11.46   2 
 24 Foster, Niara             SO Belton                 1:11.60   1 
 25 Fiene, Leaanne            JR Raytown                1:13.76   4 
 -- Grimes, Emari             JR Fort Osage                 SCR   4 
 -- Lee, Tiana                SO Shawnee M. - N.            SCR   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Findley, Victoria         SR B.S.S.                 2:20.08   2  10   
  2 Opdahl, Jayme             FR B.S.S.                 2:23.17   2   8   
  3 Butler, Mckenna           SO L.S.W.                 2:26.85   2   6   
  4 Wade, Kayla               SR Grain Valley           2:28.79   2   5   
  5 Thibault, Alyna           SO Blue Springs           2:30.24   2   4   
  6 Howard, Reese             JR Blue Springs           2:31.39   2   3   
  7 Ngo tonye nyemeck, Manue  JR Park Hill              2:31.53   2   2   
  8 Strickland, Bailee        JR Belton                 2:31.90   2   1   
  9 Ryan, Molly               SR Shawnee M. - N.        2:32.60   2 
 10 Stiers, Keagan            SO Shawnee M. - N.        2:36.74   2 
 11 Fette, Abigail            SO Park Hill              2:38.07   2 
 12 Holland, April            JR Warrensburg            2:38.90   2 
 13 Schierenbeck, Hannah      JR Warrensburg            2:39.81   2 
 14 Huebotter, Daylin         SR Battle                 2:40.61   1 
 15 Hamilton, Cherae          SR Raytown                2:41.43   1 
 16 Massey, Amina             FR Lincoln C.P.           2:45.48   1 
 17 Boughan, Evelyn           SO Wm. Chrisman           2:46.19   1 
 18 Greene, Jayshalai         JR Ruskin                 2:49.60   1 
 19 Davis, Chorus             FR Lincoln C.P.           2:54.15   1 
 20 Morgan, Emily             SO Belton                 2:54.18   1 
 21 Roumas, Abigail           SR Lee's Summit           2:57.87   1 
 -- Williams, Jessica         SO Raytown                    SCR   1 
 -- Hill, Madelynn            JR Liberty                    SCR   2 
 -- Brown, Hannah             SR L.S.W.                     SCR   2 
 -- Brockmeyer, Danielle      FR Fort Osage                 SCR   1 
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Findley, Victoria         SR B.S.S.                 5:02.14   10   
  2 Hill, Madelynn            JR Liberty                5:12.18    8   
  3 Hubner, Elaina            SR Blue Springs           5:17.11    6   
  4 Hotalling, Danielle       SR B.S.S.                 5:25.54    5   
  5 Wade, Kayla               SR Grain Valley           5:29.84    4   
  6 Kasunic, Katie            JR Shawnee M. - N.        5:30.77    3   
  7 Alvis, Hailey             SR Fort Osage             5:33.24    2   
  8 Davis, Cassie             SR Shawnee M. - N.        5:38.99    1   
  9 Persinger, Cailyn         JR L.S.W.                 5:45.69  
 10 Stetzler, Alexis          FR Blue Springs           5:49.92  
 11 Brown, Hannah             SR L.S.W.                 5:52.44  
 12 Sederwall, Brooklyne      JR Fort Osage             5:54.24  
 13 Pelaez, Amelia            JR Park Hill              6:16.16  
 14 Downing, Story            FR Lincoln C.P.           6:20.59  
 15 Hubbard, Reygan           SR Lee's Summit           6:21.01  
 16 Thomas, Kayla             SO Park Hill              6:32.76  
 17 Williams, Jessica         SO Raytown                6:42.52  
 18 Barry, Allison            JR Belton                 6:51.79  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Madelynn            JR Liberty               11:21.89   10   
  2 Low, Lauren               SO B.S.S.                11:50.64    8   
  3 Raines, Cassie            SR Shawnee M. - N.       11:53.94    6   
  4 Fink, Grace               SR Park Hill             12:08.58    5   
  5 Lourens, Riley            JR L.S.W.                12:15.15    4   
  6 Onnen, Abby               JR Shawnee M. - N.       12:35.20    3   
  7 Schwager, Jenna           SO L.S.W.                12:37.36    2   
  8 Stetzler, Alexis          FR Blue Springs          12:43.70    1   
  9 Deterding, Gwynevere      FR Blue Springs          12:54.18  
 10 Niebaum, Brooklynn        SO Park Hill             13:00.60  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Coy, Sarah                SR Blue Springs             15.34   3  10   
  2 Magee, Paige              SO Battle                   15.35   3   8   
  3 Mizera, Makenzy           SR Warrensburg              16.21   3   6   
  4 Perry, Jayonna            FR Grain Valley             16.32   2   5   
  5 Butler, Arianna           SR Battle                   16.48   3   4   
  6 Colon, Jamera             JR Raytown                  16.59   3   3   
  7 Graves, Hannah            FR Park Hill                17.00   2   2   
  8 VanZandt, Peyton          SR Grain Valley             17.13   3   1   
  9 Anderson, Kate            SO Lee's Summit             17.14   2 
 10 Venerable, Akirah         FR B.S.S.                   17.38   2 
 11 Moore, Destiny            FR Shawnee M. - N.          17.68   2 
 12 Preyor, Dymon             JR Fort Osage               17.69   2 
 13 Mygatt, Samantha          SO Fort Osage               17.75   2 
 14 Bandt, Rylie              JR Liberty                  18.02   2 
 15 Richardson, Arienne       JR Raytown                  18.36   1 
 16 Tinsley, Aka'ne           FR Blue Springs             18.82   1 
 17 Martin, Morselina         FR Lee's Summit             18.82   1 
 18 Duku, Olga                SO Liberty                  19.17   1 
 19 Perry, Cora               SO Warrensburg              19.33   1 
 -- Atkins, Kyra              SR L.S.W.                     SCR   3 
 -- Birmingham, Kristen       FR Park Hill                  SCR   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Magee, Paige              SO Battle                   45.60   4  10   
  2 Venerable, Akirah         FR B.S.S.                   47.22   4   8   
  3 Parson, Audrey            SO L.S.W.                   47.98   4   6   
  4 Scott, Morgan             JR Grain Valley             48.68   4   5   
  5 Colon, Jamera             JR Raytown                  48.73   4   4   
  6 Preyor, Dymon             JR Fort Osage               48.80   3   3   
  7 Witherspoon, Dashanae     SO Raytown S.               49.88   2   2   
  8 Davis, Cori               JR Blue Springs             50.16   4   1   
  9 Battles, Nia              FR Lincoln C.P.             50.42   3 
 10 Butler, Arianna           SR Battle                   50.56   4 
 11 VanZandt, Peyton          SR Grain Valley             50.76   4 
 12 Strong, Alecea            FR B.S.S.                   51.16   2 
 13 Graves, Hannah            FR Park Hill                51.37   3 
 14 Holtz, Taylor             JR L.S.W.                   51.46   3 
 15 Fatka, Samantha           FR Warrensburg              51.63   3 
 16 Bolton, Oshonda           SR Raytown S.               52.08   2 
 17 Bandt, Rylie              JR Liberty                  52.10   2 
 18 Otto, Lena                FR Lincoln C.P.             52.17   3 
 19 Tinsley, Aka'ne           FR Blue Springs             52.88   3 
 20 Smith, Terriane           SR Ruskin                   52.92   2 
 21 Perry, Cora               SO Warrensburg              54.14   3 
 22 Duku, Olga                SO Liberty                  55.11   2 
 23 Mygatt, Samantha          SO Fort Osage               55.44   2 
 24 Martin, Morselina         FR Lee's Summit             55.84   1 
 25 Santiago, Heather         FR Lee's Summit             56.24   1 
 26 Chavez, Gabrielle         SO Wm. Chrisman             56.26   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Park Hill  'A'                                        49.41   2  10   
  2 Liberty  'A'                                          49.53   2   8   
  3 Lee's Summit West  'A'                                49.54   2   6   
  4 Blue Springs  'A'                                     49.88   2   5   
  5 Battle  'A'                                           50.40   2   4   
  6 Raytown South  'A'                                    51.72   1   3   
  7 Grandview  'A'                                        52.30   2   2   
  8 Blue Springs South  'A'                               52.57   2   1   
  9 Raytown  'A'                                          53.02   1 
 10 Lincoln College Prep  'A'                             53.81   2 
 11 Shawnee Mission - North  'A'                          55.57   1 
 -- Lee's Summit  'A'                                        DQ   1  OUT OF EXHANGE
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Park Hill  'A'                                      1:43.12   2  10   
  2 Lee's Summit West  'A'                              1:45.53   2   8   
  3 Liberty  'A'                                        1:46.06   2   6   
  4 Raytown  'A'                                        1:46.50   2   5   
  5 Raytown South  'A'                                  1:49.56   2   4   
  6 Grandview  'A'                                      1:50.96   1   3   
  7 Lee's Summit  'A'                                   1:54.36   1   2   
  8 Lincoln College Prep  'A'                           1:54.58   2   1   
  9 Shawnee Mission - North  'A'                        1:57.72   1 
 -- William Chrisman  'A'                                    DQ   1  OUT OF EXHANGE
 -- Blue Springs  'A'                                        DQ   2  OUT OF EXHANGE
 -- Battle  'A'                                              DQ   2  OUT OF EXHANGE
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Park Hill  'A'                                      4:02.11   2  10   
  2 Liberty  'A'                                        4:06.43   2   8   
  3 Lee's Summit West  'A'                              4:09.32   2   6   
  4 Blue Springs  'A'                                   4:11.67   2   5   
  5 Grain Valley  'A'                                   4:12.83   2   4   
  6 Battle  'A'                                         4:13.74   2   3   
  7 Blue Springs South  'A'                             4:14.42   2   2   
  8 Raytown  'A'                                        4:15.22   1   1   
  9 Warrensburg  'A'                                    4:21.51   2 
 10 Shawnee Mission - North  'A'                        4:21.83   1 
 11 Lee's Summit  'A'                                   4:22.89   1 
 12 Grandview  'A'                                      4:24.10   1 
 13 William Chrisman  'A'                               4:26.86   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Blue Springs South  'A'                             9:40.31   10   
  2 Blue Springs  'A'                                   9:54.02    8   
  3 Lee's Summit West  'A'                              9:55.82    6   
  4 Shawnee Mission - North  'A'                        9:58.25    5   
  5 Park Hill  'A'                                     10:39.42    4   
  6 Warrensburg  'A'                                   10:40.42    3   
  7 Lee's Summit  'A'                                  11:07.95    2   
  8 Lincoln College Prep  'A'                          11:11.51    1   
 -- Ruskin  'A'                                             SCR  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Haney, Jessica            JR L.S.W.                 5-07.00   10   
  2 Marshall, Carynton        SO Battle                 5-05.00    8   
  3 Fenner, Ardaysia          JR Fort Osage             5-01.00    6   
  4 Fatka, Samantha           FR Warrensburg            4-11.00    4.50
  4 Butler, Arianna           SR Battle                 4-11.00    4.50
  6 Woelk, Lauren             FR Park Hill              4-11.00    3   
  7 Perry, Jayonna            FR Grain Valley           4-11.00    1.50
  7 Graves, Hannah            FR Park Hill              4-11.00    1.50
  9 Gregory, Maliyah          FR Fort Osage             4-09.00  
  9 Knight, Jazmine           FR Raytown S.             4-09.00  
  9 Wright, Jenna             SO Blue Springs           4-09.00  
  9 Spinks, Jolee             FR Wm. Chrisman           4-09.00  
  9 Reed, Ke'Andra            SO Raytown                4-09.00  
  9 Baker, Tariah             JR Raytown                4-09.00  
  9 Schmidt, Katherine        JR Liberty                4-09.00  
  9 Kasunic, Chrishiana       FR Shawnee M. - N.        4-09.00  
  9 Toone, Matti              FR L.S.W.                 4-09.00  
 -- Jones, Keshana            SO Belton                      NH  
 -- Tinsley, Aka'ne           FR Blue Springs                NH  
 -- Whitney, Courtney         JR Shawnee M. - N.             NH  
 -- Gueye, Awa-Bousso         FR Lincoln C.P.                NH  
 -- Boone, Kendall            FR Lee's Summit                NH  
 -- Crawford, Caroline        SO Liberty                    SCR  
 -- Foster, Niara             SO Belton                     SCR  
 -- Birmingham, Kristen       FR Park Hill                  SCR  
 -- Fletcher, Sara            JR Lee's Summit               SCR  
 -- Budgetts, Brionna         JR Lincoln C.P.               SCR  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoke, Gabrielle           SO Warrensburg           10-00.00   10   
  2 Spotts, Raegan            SR Blue Springs           9-06.00    6.33
  2 Scheufele, Kenzie         FR Battle                 9-06.00    6.33
  2 Sheehy, Natalie           SR Blue Springs           9-06.00    6.33
  5 Day, Brooke               JR Lee's Summit           9-06.00    4   
  6 Reichert, Amara           SO Battle                 9-06.00    3   
  7 Lagrone, Reana            SO Wm. Chrisman           8-06.00    2   
  8 Brocket, Tori             SO L.S.W.                 8-06.00    1   
  9 Roszell, Allye            SO Fort Osage             8-00.00  
  9 Morgan, Sydney            JR Belton                 8-00.00  
  9 Bauman, Morgan            JR Wm. Chrisman           8-00.00  
 -- Kunsch, Skylar            JR Belton                      NH  
 -- Freeman, Chyanne          JR Fort Osage                  NH  
 -- King, Kati                JR Lee's Summit                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mizera, Makenzy           SR Warrensburg           19-00.50   10   
  2 Preyor, Dymon             JR Fort Osage            17-07.00    8   
  3 Ritchey, Marissa          SO L.S.W.                17-06.00    6   
  4 Marshall, Carynton        SO Battle                17-05.50    5   
  5 Corley, Ciara             SO Raytown S.            17-00.50    4   
  6 Overkamp, Randi           SR Battle                16-10.50    3   
  7 Parson, Audrey            SO L.S.W.                16-09.50    2   
  8 Holloman, Camryn          JR Wm. Chrisman          16-07.00    1   
  9 Black, Precious           SR Liberty               16-06.00  
 10 Reneau, Alexandra         SR Park Hill             16-02.50  
 11 Thomas, Tachelle          FR Raytown S.            16-02.00  
 12 Helmick, Kellie           JR Lee's Summit          16-00.50  
 13 Scott, Morgan             JR Grain Valley          15-09.50  
 14 Weems, Jordyn             FR Grain Valley          15-07.50  
 15 White, Carlyn             JR Ruskin                15-06.50  
 16 Thomas, Nia               SR Raytown               15-06.00  
 17 Woelk, Lauren             FR Park Hill             15-02.00  
 17 Copridge, Kelli           SO Fort Osage            15-02.00  
 19 Sample, Jayla             SO Blue Springs          15-01.50  
 20 Braxton, Mariah           FR B.S.S.                14-10.50  
 21 Klene, Mary               FR Lee's Summit          14-09.50  
 22 Schmidt, Katherine        JR Liberty               14-06.00  
 23 Spinks, Jolee             FR Wm. Chrisman          14-05.50  
 24 Jones, Deznae             SR Belton                14-05.00  
 25 Harris, Niya              JR Blue Springs          13-10.00  
 26 Whitney, Courtney         JR Shawnee M. - N.       13-09.50  
 27 Jones, Keshana            SO Belton                13-06.50  
 -- Cox, Khiara               SO B.S.S.                     SCR  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Carynton        SO Battle                39-05.50   10   
  2 Mizera, Makenzy           SR Warrensburg           39-02.00    8   
  3 Holloman, Camryn          JR Wm. Chrisman          36-03.50    6   
  4 Williams, Serena          JR Battle                35-06.00    5   
  5 Corley, Ciara             SO Raytown S.            35-01.00    4   
  6 Haney, Jessica            JR L.S.W.                34-11.50    3   
  7 Lottie, Markayla          FR Raytown S.            34-05.00    2   
  8 Smith, Simone             FR Park Hill             34-04.00    1   
  9 Fenner, Ardaysia          JR Fort Osage            33-04.00  
 10 Bedell, Jaelyn            SO Lincoln C.P.          33-01.50  
 11 Brewer, Peyton            SO L.S.W.                33-00.50  
 12 Fatka, Samantha           FR Warrensburg           33-00.50  
 13 Schmidt, Katherine        JR Liberty               32-08.50  
 14 Klene, Mary               FR Lee's Summit          32-07.00  
 15 Anderson, Kate            SO Lee's Summit          31-04.50  
 16 Hobson, Avery             SO Belton                31-01.00  
 17 Franklin, Addison         JR Blue Springs          31-00.00  
 18 Jones, Keshana            SO Belton                30-08.00  
 19 Bandt, Rylie              JR Liberty               30-04.50  
 20 Woods, Megan              JR Fort Osage            30-01.50  
 21 Spinks, Jolee             FR Wm. Chrisman          30-01.50  
 22 Snead, Taylor             JR Blue Springs          29-05.50  
 23 Turner, Corin             JR Park Hill             29-01.00  
 24 Vann, Unknown                Ruskin                29-00.00  
 -- Abernathy, Logan          JR B.S.S.                     SCR  
 -- Cox, Khiara               SO B.S.S.                     SCR  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelby, Makayla            SR L.S.W.                47-00.00   10   
  2 Deshazer, Mikayla         JR Lincoln C.P.          40-02.50    8   
  3 Williams, Paris           JR Battle                39-09.00    6   
  4 Harris, Maddie            JR L.S.W.                39-03.00    5   
  5 David, Jennifer           SO Wm. Chrisman          36-05.00    4   
  6 Misipeka, Kaulani         SO Shawnee M. - N.       35-08.00    3   
  7 Lind, Shonyea             SO Fort Osage            35-06.50    2   
  8 Patrick, Terra            JR Lee's Summit          35-03.50    1   
  9 Tyler, Koby               JR Blue Springs          35-01.00  
 10 Hoskin, Kaylani           FR Raytown               34-06.50  
 11 VanBlarcum, Brandi        JR Warrensburg           33-10.50  
 12 Washington, Saquana       SO Ruskin                33-02.00  
 13 Landrum, Naliyah          SO Grandview             32-09.50  
 14 Huber, Mallory            SO Fort Osage            32-07.00  
 15 Wirthwein, Kourtenay      JR Warrensburg           32-01.50  
 16 Smith, Shayla             JR Blue Springs          31-11.50  
 17 Bland, Ashley             JR Battle                31-11.00  
 18 Mitchell, Alexis          SR Raytown               31-09.50  
 19 Gould-cleveland, Corinne  SR B.S.S.                31-03.50  
 20 Cadenhead, Camryn         FR Lincoln C.P.          31-01.00  
 21 Cotton, Jaedyn            SR Grandview             30-02.50  
 22 Nelson bolen, Indeiah     JR Ruskin                29-04.00  
 23 Blanton, Kelsey           SR B.S.S.                29-01.00  
 24 Ray, Tamia                JR Lee's Summit          28-08.50  
 -- Tapp, Lashunda            SO Park Hill                  SCR  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelby, Makayla            SR L.S.W.                  150-02   10   
  2 Deshazer, Mikayla         JR Lincoln C.P.            147-02    8   
  3 David, Jacqueline         FR Wm. Chrisman            128-03    6   
  4 Tupai, Myra               SR Blue Springs            127-00    5   
  5 Kanagawa, Reagen          SR Blue Springs            116-09    4   
  6 Wirthwein, Kourtenay      JR Warrensburg             116-00    3   
  7 Miller, Camryn            SR Fort Osage              111-03    2   
  8 Gould-cleveland, Corinne  SR B.S.S.                  108-07    1   
  9 Monday, Alecia            JR Fort Osage              105-00  
 10 Wray, Natajha             SR Battle                  103-10  
 11 Washington, Saquana       SO Ruskin                  103-05  
 12 Cadenhead, Camryn         FR Lincoln C.P.            102-07  
 13 David, Jennifer           SO Wm. Chrisman            101-09  
 14 Landrum, Naliyah          SO Grandview               101-06  
 15 Bland, Ashley             JR Battle                  100-05  
 16 Hatten, Amiyah            SR Ruskin                   97-06  
 17 Cook, Ashlyn              SR Lee's Summit             95-09  
 18 Misipeka, Kaulani         SO Shawnee M. - N.          95-07  
 19 Hoskin, Kaylani           FR Raytown                  94-09  
 20 Lane, Sabrina             JR Park Hill                90-03  
 21 Blanton, Kelsey           SR B.S.S.                   88-01  
 22 Wilson, Kendall           FR L.S.W.                   85-01  
 23 Patrick, Terra            JR Lee's Summit             84-07  
 24 Mitchell, Alexis          SR Raytown                  84-03  
 -- Pella, Rachel             JR Park Hill                   ND  
 -- Cotton, Jaedyn            SR Grandview                  SCR  
 
Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Maddie            JR L.S.W.                  137-02   10   
  2 Kanagawa, Reagen          SR Blue Springs            128-10    8   
  3 Avery, Autumn             SR Liberty                 127-03    6   
  4 Scaduto, Danielle         JR Shawnee M. - N.         119-07    5   
  5 Cook, Ashlyn              SR Lee's Summit            119-05    4   
  6 VanBlarcum, Paige         JR Warrensburg             118-04    3   
  7 VanBlarcum, Brandi        JR Warrensburg             111-00    2   
  8 Lane, Sabrina             JR Park Hill               104-02    1   
  9 Fletcher, Sara            JR Lee's Summit            100-04  
 10 Rosas, Madison            JR Shawnee M. - N.          99-06  
 11 Fournier, Gabriela        JR B.S.S.                   98-07  
 12 Howerton, Raeli           SO Liberty                  97-10  
 13 Johnson, Callie           SO Blue Springs             96-10  
 14 Bruno, Morgan             SO L.S.W.                   90-06  
 15 Miller, Camryn            SR Fort Osage               90-03  
 16 Pella, Rachel             JR Park Hill                85-11  
 17 Williams, Paris           JR Battle                   85-08  
 18 David, Jacqueline         FR Wm. Chrisman             76-05  
 19 Hoskin, Kaylani           FR Raytown                  76-02  
 20 Atagi, Malia              JR Wm. Chrisman             75-01  
 21 Deshazer, Mikayla         JR Lincoln C.P.             75-00  
 22 Nichols, Tashiara         JR Belton                   70-06  
 23 Gill, Sasha               SR Ruskin                   59-01  
 24 Bybee, Zoey               FR Grandview                43-00  
 -- Overkamp, Randi           SR Battle                     SCR  
 -- Griffey, Mariah           SO Fort Osage                 SCR  
 -- Lopez, Sophia             SO B.S.S.                     SCR  
 -- Young, Jennerey           SO Ruskin                     SCR  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mozee, Keyon              SO L.S.N.                   10.87   5  10   
  2 Thomas, Nyles             JR L.S.N.                   10.99   5   8   
  3 Williams, Shakespeare     SR Ruskin                   11.02   5   6   
  4 Manning, Micah            SO Lee's Summit             11.13   5   5   
  5 Martin, Larue             JR Battle                   11.18   5   4   
  6 Rawie, Robert             SR Liberty                  11.25   5   3   
  7 Wood, Nick                JR Blue Springs             11.26   4   2   
  8 East, Marcus              SO Grain Valley             11.28   5   1   
  9 Willis, Jeffrey           SO Grandview                11.36   4 
 10 White, William            SR Ruskin                   11.40   3 
 11 Lowery, Jack              JR Liberty                  11.41   5 
 12 Franklin, Deyvion         SO Grandview                11.44   3 
 13 Sisco, Tre'Vaughn         JR Wm. Chrisman             11.47   4 
 14 Madden, Dante             SR Belton                   11.51   3 
 15 Reed, Jayden              JR Shawnee M.- N.           11.52   4 
 16 Laird, Noah               JR Shawnee M.- N.           11.53   4 
 17 Griswold, Dezvian         SR Fort Osage               11.54   3 
 18 Mason, Kelvyn             JR Wm. Chrisman             11.57   2 
 19 Moore, Miles              SO Warrensburg              11.57   4 
 20 Hicks, Trevonne           SO Battle                   11.68   2 
 21 Wilson, Taylor            FR L.S.W.                   11.69   4 
 22 Williams, Johnlend        SR L.S.W.                   11.75   3 
 23 Powell, Dashaun           JR Park Hill                11.76   3 
 24 Noel, Jaylin              FR Park Hill                11.80   3 
 25 Coit, Joseph              JR Rockhurst                11.80   4 
 26 Clark, Jaden              SR Belton                   11.85   2 
 27 Cashier, Timothy          SO Raytown                  11.86   2 
 28 Woods, Mario              SO Lincoln C.P.             11.99   2 
 29 Gilliam, Edrico           SO Lincoln C.P.             12.05   2 
 30 Fisher, Aaron             SR Rockhurst                12.08   2 
 31 Turner, Tavain            SO Raytown S.               12.29   1 
 32 Hutson, Desmond           JR Raytown                  12.40   1 
 33 Smith, Gregory            FR Warrensburg              12.53   1 
 -- Slayden-Brown, Jaion      SO Raytown S.                 SCR   1 
 -- Bailey, Aveion            JR Blue Springs               SCR   3 
 -- Jones, Nathaniel          SR Lee's Summit               SCR   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Manning, Dontae           SO Raytown                  22.23   3  10   
  2 Rawie, Robert             SR Liberty                  22.51   5   8   
  3 Manning, Micah            SO Lee's Summit             22.60   4   6   
  4 Luke, Tyler               JR Grain Valley             22.64   5   5   
  5 Magee, Joseph             SR Battle                   22.84   5   4   
  6 Martin, Larue             JR Battle                   22.90   4   3   
  7 Nelson, Micah             JR Rockhurst                22.95   5   2   
  8 Winters, Teron            SO Liberty                  22.95   5   1   
  9 Zachary, Marshaun         SR Raytown                  23.18   3 
 10 Moore, Miles              SO Warrensburg              23.24   4 
 11 Myers, Dominic            SO Fort Osage               23.25   4 
 12 Nweke, Michael            SR Grandview                23.35   4 
 13 Jones, Joseph             SR L.S.W.                   23.43   3 
 14 Sisco, Tre'Vaughn         JR Wm. Chrisman             23.46   4 
 15 Harris, Deyvieawn         SR Ruskin                   23.46   3 
 16 Cleaves, Michael          SR Lee's Summit             23.51   1 
 17 McCullough, Alex          SR Blue Springs             23.54   3 
 18 Wilhite, Zachary          JR L.S.N.                   23.64   3 
 19 Smith, Ky'Von             SR Fort Osage               23.67   2 
 20 Willis, Jeffrey           SO Grandview                23.73   5 
 21 Netterville, Thomas       SR Rockhurst                23.82   2 
 22 Laird, Noah               JR Shawnee M.- N.           23.87   4 
 23 Reed, Jayden              JR Shawnee M.- N.           24.02   3 
 24 Jackson, Elijah           SO L.S.W.                   24.14   1 
 25 Gilliam, A'Drione         SO Raytown S.               24.14   2 
 26 Oquendo, Goivanni         SR Belton                   24.22   2 
 27 Koudou, Nicolas           SO Park Hill                24.32   3 
 28 Samborski, Evan           SO Park Hill                24.41   2 
 29 Smith, Gregory            FR Warrensburg              24.77   2 
 30 Farmer, Ka'Juan           SO Lincoln C.P.             24.97   1 
 31 Sigars, Devyn             JR Belton                   25.22   1 
 32 Turner, Tavain            SO Raytown S.               25.85   2 
 33 Kimber, Tymon             SO Lincoln C.P.             27.23   1 
 -- Williams, Shakespeare     SR Ruskin                     SCR   5 
 -- Mason, Kelvyn             JR Wm. Chrisman               SCR   2 
 -- Mozee, Keyon              SO L.S.N.                     SCR   5 
 -- Fontenot, Richard         SR Blue Springs               SCR   4 
 -- Key, Dvontae              SO Raytown                    SCR     
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Booker, Vontrae           SR Raytown S.               48.88   4  10   
  2 Nelson, Micah             JR Rockhurst                49.96   4   8   
  3 Garrett, Andru            SR Grain Valley             49.99   4   6   
  4 Magee, Joseph             SR Battle                   50.55   4   5   
  5 Hughey, Matthew           JR L.S.N.                   50.57   3   4   
  6 White, William            SR Ruskin                   51.06   4   3   
  7 Vigliano, Isaiah          JR L.S.N.                   51.11   3   2   
  8 Buckner, Donte            SR Blue Springs             51.66   4   1   
  9 Monday, Gavyn             JR Fort Osage               52.21   2 
 10 Plum, Drew                SO Liberty                  52.24   3 
 11 Baker, Michael            SR Park Hill                52.40   3 
 12 Mccullough, Antonio       SO Park Hill                52.42   3 
 13 McCullough, Josh          SR Blue Springs             52.48   4 
 14 Timberlake, Corey         SR L.S.W.                   52.49   3 
 15 Jones, Joseph             SR L.S.W.                   52.67   2 
 16 Fuller, Sebastian         SO Belton                   53.25   2 
 17 Phillips, Jamill          SO Lincoln C.P.             53.41   1 
 18 Matthews, Mikah           SR Battle                   53.62   2 
 19 Preston, Benjamin         JR Fort Osage               53.77   2 
 20 Radley, Joshua            JR Grandview                53.81   3 
 21 Macke, Spencer            JR Rockhurst                53.95   2 
 22 Hutson, Desmond           JR Raytown                  53.95   1 
 23 Condon, Michael           JR Lee's Summit             53.97   1 
 24 Smith, Gregory            FR Warrensburg              54.59   2 
 25 Belgrave, Hayden          SR Raytown                  54.93   1 
 26 Holt, Tyreek              JR Grandview                55.13   3 
 27 Hill, Dennis              JR Raytown S.               56.43   2 
 28 Wigfall, Marcus           SO Wm. Chrisman             56.96   1 
 29 Downey, Garrett           SO Wm. Chrisman             59.10   1 
 -- Tinsley, Mitchell         SR Lee's Summit               SCR   1 
 -- Rodrigues, Daniel         FR Lincoln C.P.               SCR   1 
 -- Bradley, Charles          JR Ruskin                     SCR   4 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gillihan, Blake           SR L.S.N.                 1:59.57   2  10   
  2 Small, Boston             SR St Joe Central         1:59.78   2   8   
  3 McClain, Gabe             JR Blue Springs           2:00.10   2   6   
  4 Breneman, Layne           SR Lee's Summit           2:01.45   2   5   
  5 Flood, Ryan               SR Liberty                2:02.19   2   4   
  6 King, Reginald            FR Grandview              2:03.12   2   3   
  7 Marzolf, Matt             JR Blue Springs           2:03.25   2   2   
  8 Seitzer, Thomas           JR Rockhurst              2:03.50   2   1   
  9 Garrison, Daniel          JR Liberty                2:04.37   1 
 10 Floyd, Noah               SR Belton                 2:04.87   2 
 11 Hupke, Lucas              JR Rockhurst              2:04.88   2 
 12 Mosoti, Christopher       SO St Joe Central         2:04.97   2 
 13 Dunton, Cole              SR L.S.N.                 2:05.08   1 
 14 Bettis, Tom               SR Raytown                2:06.46   2 
 15 Burnett, Ben              SR L.S.W.                 2:07.32   2 
 16 Nyaway, Aaron             JR Wm. Chrisman           2:07.78   1 
 17 Morgan, Shad              SR Lee's Summit           2:07.92   1 
 18 Bell, Zach                JR Shawnee M.- N.         2:08.07   2 
 19 Carroll, Will             SO L.S.W.                 2:08.63   2 
 20 Tyrrell, Ben              SR Shawnee M.- N.         2:09.33   2 
 21 Melson, Kevin             SR Ruskin                 2:10.42   1 
 22 Williams, Mark            SO Raytown                2:12.09   1 
 23 Familia, Gabriel          SR Battle                 2:13.84   1 
 24 Childs, Steven            JR Ruskin                 2:15.76   1 
 25 North, Sam                FR Lincoln C.P.           2:16.24   1 
 26 Astry, Hayden             JR Fort Osage             2:17.49   1 
 27 Whitman, Tristin          SR Belton                 2:17.55   1 
 28 Candrl, Adam              SO Battle                 2:18.22   1 
 29 Reyes, Fabian             FR Lincoln C.P.           2:18.96   1 
 -- Rios, Paublo              SR Fort Osage                 SCR   1 
 -- Wigfall, Marcus           SO Wm. Chrisman               SCR   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Flood, Ryan               SR Liberty                4:25.80   2  10   
  2 Seitzer, Thomas           JR Rockhurst              4:34.10   2   8   
  3 Burnett, Ben              SR L.S.W.                 4:36.19   2   6   
  4 Hupke, Lucas              JR Rockhurst              4:36.47   2   5   
  5 Hauschild, Oaklee         SR Blue Springs           4:41.36   2   4   
  6 Wilhite, Edward           SR Warrensburg            4:42.10   2   3   
  7 Schlicht, Jake            FR L.S.W.                 4:43.01   2   2   
  8 Tyrrell, Ben              SR Shawnee M.- N.         4:43.22   2   1   
  9 Line, Ethan               SR Battle                 4:43.32   1 
 10 Bly, Logan                JR Liberty                4:44.92   2 
 11 Taylor, Blake             SO Shawnee M.- N.         4:45.89   2 
 12 Burt, Austin              SR Warrensburg            4:46.14   2 
 13 Barry, Nathan             FR St Joe Central         4:47.86   2 
 14 Byrne, Luke               SO Lee's Summit           4:48.22   2 
 15 Loewe, Jonah              SR Blue Springs           4:50.32   2 
 16 Bettis, Tom               SR Raytown                4:50.50   1 
 17 Gatti, Jack               JR L.S.N.                 4:52.26   2 
 18 Nyaway, Aaron             JR Wm. Chrisman           4:52.65   1 
 19 Farrand, Fred             SR Raytown                4:53.15   2 
 20 Whitney, Anthony          SR Lee's Summit           4:56.06   1 
 21 Reddick, Michael          SO Fort Osage             4:56.60   1 
 22 Funk, Mason               SR Belton                 4:57.10   1 
 23 Hiller, Kyle              JR Battle                 4:59.47   1 
 24 Becerra, Cruz             SO St Joe Central         5:00.20   1 
 25 Morrissey, Reid           SR L.S.N.                 5:03.75   1 
 26 Mitchell, Logan           SR Belton                 5:13.58   1 
 27 Crigger, Kayden           FR Ruskin                 5:15.62   1 
 28 Epperson, Rayvon          FR Grandview              5:21.64   1 
 -- Smith, Austin             SR Fort Osage                 SCR   1 
 -- Grayson, Frank            SO Lincoln C.P.               SCR   1 
 -- Dumas, Trey               SR Wm. Chrisman               SCR   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cauveren, Morgan          SR Blue Springs           9:37.20   10   
  2 Porter, Wesley            SO Rockhurst              9:46.50    8   
  3 Connor, Andrew            SR Rockhurst              9:56.54    6   
  4 Mata, Ryan                SO Liberty                9:57.59    5   
  5 Coddington, Joseph        SR Shawnee M.- N.         9:59.19    4   
  6 Jiskra, Logan             JR Shawnee M.- N.        10:01.80    3   
  7 Dietrich, Jimmy           JR L.S.W.                10:02.20    2   
  8 Gichui, Darryl            SR Liberty               10:10.91    1   
  9 Palmer, Colton            JR Warrensburg           10:18.41  
 10 Snyder, Kory              SR Belton                10:19.34  
 11 Gray, Mason               SO L.S.W.                10:20.95  
 12 Wooderson, Brock          FR Blue Springs          10:23.63  
 13 Cunningham, Damien        JR Lee's Summit          10:34.13  
 14 Semenok, Victor           JR L.S.N.                10:44.50  
 15 Manning, Nathan           SR Warrensburg           10:50.82  
 16 Farrand, Fred             SR Raytown               11:02.27  
 17 Anderson, Parker          SR L.S.N.                11:10.31  
 18 Rocha, Angel              SO Grandview             11:10.35  
 19 Murray, Connor            JR Lee's Summit          11:22.21  
 20 Ticgelaor, Jonathon       JR Battle                11:29.80  
 21 Stevens, Micah            SO Battle                11:38.47  
 22 Reyes, Fabian             FR Lincoln C.P.          12:22.82  
 -- Cheluget, Ryan            SO Blue Springs         X10:34.46  
 -- Higgins, Matthew          SO Blue Springs         X10:47.03  
 -- McClain, Kevin            FR Blue Springs         X10:54.98  
 -- Kennedy, Donnie           JR Blue Springs         X10:58.69  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brackins, Johnny          FR Lee's Summit             14.93   4  10   
  2 Blanks, D'Monte'          JR Grandview                15.11   4   8   
  3 Gathrite, Javion          SO Park Hill                15.58   3   6   
  4 Hall, Xavier              SR Blue Springs             15.66   4   5   
  5 Lowery, Jack              JR Liberty                  15.72   4   4   
  6 Diggs, Isaac              SR Shawnee M.- N.           15.84   4   3   
  7 Leflore, Bryce            SR L.S.N.                   16.05   3   2   
  8 Matthews, Tyler           JR Belton                   16.09   3   1   
  9 Stewart, Joseph           SO Warrensburg              16.29   4 
 10 Hill, Erick               FR Rockhurst                16.43   3 
 11 Olisah, Christopher       JR Battle                   16.46   2 
 12 Velaer, Colby             SR Blue Springs             16.47   4 
 13 Chatman, Chris            SR L.S.W.                   16.79   2 
 14 Young, Kaleb              JR Shawnee M.- N.           16.80   3 
 15 Porter, Derek             SO Raytown S.               16.84   3 
 16 Burns, Jameel             SO Park Hill                16.86   3 
 17 Obiesie, Michael          SO Lee's Summit             16.99   2 
 18 Camplin, Stefan           SR Raytown                  17.23   2 
 19 Greyeyes, Joseph          SO Wm. Chrisman             17.35   3 
 20 Hampton, Javon            FR Ruskin                   17.79   2 
 21 Pittsenbarger, Shelby     FR Warrensburg              18.23   2 
 22 Mahurin, Brendan          JR Grain Valley             18.82   4 
 23 Chapman, Christian        JR Fort Osage               19.31   1 
 24 Smith, Camden             SO Grandview                19.40   2 
 25 Barker, Trent             JR L.S.N.                   19.43   2 
 26 Butler, Erich             SO Battle                   19.85   1 
 27 Hicok, Sterling           JR Fort Osage               20.38   1 
 -- Jantzen, Erik             JR Blue Springs            X15.94   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hall, Xavier              SR Blue Springs             40.00   4  10   
  2 Diggs, Isaac              SR Shawnee M.- N.           40.56   4   8   
  3 Velaer, Colby             SR Blue Springs             41.53   4   6   
  4 Olawaiye, Samuel          FR L.S.W.                   41.55   4   5   
  5 Olisah, Christopher       JR Battle                   41.71   4   4   
  6 Stanfield, Payton         JR Park Hill                42.27   3   3   
  7 Stewart, Joseph           SO Warrensburg              42.84   2   2   
  8 Hilton, Anthony           JR Wm. Chrisman             42.84   4   1   
  9 Walsh, Zachary            JR L.S.W.                   42.91   4 
 10 Leflore, Bryce            SR L.S.N.                   43.36   3 
 11 Shaw, Myles               SO L.S.N.                   43.50   3 
 12 Obiesie, Michael          SO Lee's Summit             43.97   2 
 13 Greyeyes, Joseph          SO Wm. Chrisman             44.12   3 
 14 Butler, Erich             SO Battle                   44.52   2 
 15 Hill, Erick               FR Rockhurst                44.74   3 
 16 Burns, Jameel             SO Park Hill                45.22   2 
 17 Pittsenbarger, Shelby     FR Warrensburg              45.54   1 
 18 Schur, Caleb              SR Lee's Summit             46.07   2 
 19 Young, Kaleb              JR Shawnee M.- N.           46.43   3 
 20 Camplin, Stefan           SR Raytown                  46.68   2 
 21 Smith, Camden             SO Grandview                47.03   2 
 22 Porter, Derek             SO Raytown S.               47.65   2 
 23 McDaniel, Mylin           SO Lincoln C.P.             48.16   3 
 24 Matthews, Tyler           JR Belton                   48.32   1 
 25 Velder, Zeppelin          SO Fort Osage               49.58   1 
 26 Chapman, Christian        JR Fort Osage               50.76   1 
 -- Hampton, Javon            FR Ruskin                     SCR   3 
 -- Mahurin, Brendan          JR Grain Valley               SCR   4 
 -- Oliver, Mark              SO Lincoln C.P.               SCR   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ruskin  'A'                                           42.05   3  10   
  2 Lee's Summit North  'A'                               42.12   3   8   
  3 Blue Springs  'A'                                     42.86   3   6   
  4 Grain Valley  'A'                                     42.91   3   5   
  5 Raytown  'A'                                          43.16   3   4   
  6 Rockhurst  'A'                                        43.29   3   3   
  7 Grandview  'A'                                        43.36   2   2   
  8 Lee's Summit  'A'                                     43.46   2   1   
  9 Shawnee Mission - North  'A'                          43.58   3 
 10 Battle  'A'                                           43.89   2 
 11 Liberty  'A'                                          43.95   3 
 12 Park Hill  'A'                                        44.09   2 
 13 Lee's Summit West  'A'                                44.50   2 
 14 Warrensburg  'A'                                      45.30   1 
 15 Belton  'A'                                           45.50   1 
 16 Lincoln College Prep  'A'                             46.43   1 
 -- Blue Springs  'B'                                       XDQ   1 
 -- Fort Osage  'A'                                          DQ   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lee's Summit North  'A'                             1:28.83   2  10   
  2 Blue Springs  'A'                                   1:29.21   2   8   
  3 Grandview  'A'                                      1:29.49   2   6   
  4 Rockhurst  'A'                                      1:30.28   2   5   
  5 Raytown  'A'                                        1:30.96   2   4   
  6 Battle  'A'                                         1:31.59   1   3   
  7 Lee's Summit  'A'                                   1:31.80   2   2   
  8 Park Hill  'A'                                      1:32.50   1   1   
  9 Lee's Summit West  'A'                              1:33.15   1 
 10 Raytown South  'A'                                  1:34.28   1 
 11 Shawnee Mission - North  'A'                        1:35.67   2 
 -- Lincoln College Prep  'A'                                DQ   1  OUT OF EXHANGE
 -- Belton  'A'                                              DQ   1  OUT OF EXHANGE
 -- Liberty  'A'                                             DQ   2  OUT OF EXHANGE
 -- Blue Springs  'B'                                  X1:32.39   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blue Springs  'A'                                   3:23.68   2  10   
  2 Grandview  'A'                                      3:27.17   2   8   
  3 Grain Valley  'A'                                   3:28.60   2   6   
  4 Lee's Summit North  'A'                             3:29.53   2   5   
  5 Battle  'A'                                         3:33.32   1   4   
  6 Park Hill  'A'                                      3:33.62   2   3   
  7 Lee's Summit  'A'                                   3:33.72   1   2   
  8 Fort Osage  'A'                                     3:35.79   2   1   
  9 Lee's Summit West  'A'                              3:35.97   2 
 10 Shawnee Mission - North  'A'                        3:38.01   1 
 11 Warrensburg  'A'                                    3:38.04   1 
 12 Rockhurst  'A'                                      3:39.89   2 
 13 Raytown  'A'                                        3:41.15   1 
 14 William Chrisman  'A'                               3:41.44   1 
 -- Blue Springs  'B'                                  X3:30.85   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee's Summit West  'A'                              8:12.99   10   
  2 Blue Springs  'A'                                   8:15.27    8   
  3 Warrensburg  'A'                                    8:25.30    6   
  4 Shawnee Mission - North  'A'                        8:26.48    5   
  5 Lee's Summit  'A'                                   8:28.88    4   
  6 Central (St. Joseph)  'A'                           8:29.81    3   
  7 Rockhurst  'A'                                      8:33.03    2   
  8 Belton  'A'                                         8:35.70    1   
  9 William Chrisman  'A'                               8:40.57  
 10 Battle  'A'                                         8:51.28  
 11 Raytown  'A'                                        8:52.19  
 -- Lincoln College Prep  'A'                               DNS  
 -- Ruskin  'A'                                             DNS  
 -- Grandview  'A'                                          DNS  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Macoubrie, Ethan          SR Grain Valley           6-06.00   10   
  2 Richardson, Devon         JR L.S.N.                 6-06.00    8   
  3 Weston, Da'jon            SR Battle                 6-04.00    6   
  4 Jones, Aaron              SR Ruskin                 6-04.00    5   
  5 Carter, Christian         JR L.S.N.                 6-02.00    3.50
  5 Noel, Jaylin              FR Park Hill              6-02.00    3.50
  7 Conley, Cade              SR Warrensburg            6-02.00    2   
  8 Hill, Andre               SR Raytown S.             6-00.00    1   
  9 Chatman, Chris            SR L.S.W.                 5-10.00  
 10 Moore, Joshua             JR Rockhurst              5-10.00  
 10 Thomas, Andrew            JR L.S.W.                 5-10.00  
 12 Gutierrez, Kevin          JR Grain Valley           5-10.00  
 13 Key, Dvontae              SO Raytown                5-08.00  
 13 Fugate, Camron            SR Battle                 5-08.00  
 15 Madden, Dante             SR Belton                 5-08.00  
 15 Teahan, Marcus            JR Rockhurst              5-08.00  
 17 Mason, Kelvyn             JR Wm. Chrisman           5-08.00  
 17 Palmer, Derrick           SO Lee's Summit           5-08.00  
 17 Ward, Braxton             SR Wm. Chrisman           5-08.00  
 17 Thomas, Dustin            FR Blue Springs           5-08.00  
 -- Hicok, Sterling           JR Fort Osage                  NH  
 -- McGee, Jalen              FR Grandview                   NH  
 -- Kearse, Nasir             SR Grandview                   NH  
 -- Faseru, Tommy             FR Shawnee M.- N.              NH  
 -- Turner, Dallas            SO Lincoln C.P.               SCR  
 -- Wiseman, Zion             JR Lee's Summit               SCR  
 -- Powell, Dashaun           JR Park Hill                  SCR  
 -- Nunn, Antione             JR Belton                     SCR  
 -- Northcutt, Russell        JR Fort Osage                 SCR  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lightfoot, Kc             SR Lee's Summit          18-03.00   10   
  2 Smalls, Darin             JR Battle                14-06.00    8   
  3 Bever, Charles            SR Battle                14-01.00    6   
  4 Finnane, Patrick          SR Warrensburg           14-01.00    5   
  5 Riley, Caleb              JR Battle                14-01.00    4   
  6 Castleberry, Payton       JR L.S.N.                13-00.00    3   
  7 Godfrey, Dylan            JR Warrensburg           12-06.00    2   
  8 Hull, William             SO Rockhurst             12-06.00    1   
  9 Knowlton, Sam             SR Blue Springs          12-00.00  
 10 Ross, Hunter              SO L.S.N.                12-00.00  
 11 Camerlynck, Collin        JR Fort Osage            12-00.00  
 12 Heying, Cameron           SR Shawnee M.- N.        12-00.00  
 13 Bennett, Jacob            SR Wm. Chrisman          11-06.00  
 14 Taylor, Ryan              SR Shawnee M.- N.        11-00.00  
 14 Rexford, Riley            SO Fort Osage            11-00.00  
 -- Holmquist, Ryan           SR Rockhurst                   NH  
 -- Leutzinger, Wyatt         FR Wm. Chrisman                NH  
 -- Crosby, Dustin            SO Belton                      NH  
 -- Mansfield, Koby           JR Blue Springs                NH  
 -- Daniels, Drake            SR Lee's Summit               SCR  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weston, Da'jon            SR Battle                23-06.50   10   
  2 Wheaton, Tre'             SR Blue Springs          23-05.50    8   
  3 Brackins, Johnny          FR Lee's Summit          22-05.50    6   
  4 Osborn, Kalen             JR Ruskin                22-05.00    5   
  5 Mpanga, Valentin          SR Blue Springs          22-04.50    4   
  6 Woods, Jordon             SR Wm. Chrisman          22-00.50    3   
  7 Hopkins, Marvin           JR L.S.N.                21-11.00    2   
  8 Smith, Ky'Von             SR Fort Osage            21-07.50    1   
  9 East, Marcus              SO Grain Valley          21-04.00  
 10 Skaggs, Trevor            SR Fort Osage            21-02.00  
 11 Fugate, Camron            SR Battle                20-11.50  
 12 O'Neill, Harrison         SR Rockhurst             20-11.00  
 13 Wiley, Mykal              JR L.S.W.                20-10.00  
 14 Winston, Brandon          JR L.S.N.                20-10.00  
 15 Hill, Erick               FR Rockhurst             20-09.00  
 16 Kearse, Nasir             SR Grandview             20-01.50  
 17 Oquendo, Goivanni         SR Belton                20-01.00  
 18 Whitney, Darius           JR Park Hill             20-00.25  
 19 Hilton, Anthony           JR Wm. Chrisman          19-11.25  
 20 Nunn, Antione             JR Belton                19-11.25  
 21 Wyatt, Conner             FR Warrensburg           19-04.50  
 22 Wilson, Damian            SO Lee's Summit          19-04.25  
 23 Mims, Isaiah              FR Raytown               19-00.75  
 24 Henderson, Varenzo        JR Shawnee M.- N.        18-10.25  
 25 Chatman, Chris            SR L.S.W.                18-09.75  
 26 Jones, Aaron              SR Ruskin                18-09.50  
 27 Cashier, Timothy          SO Raytown               17-11.50  
 28 Robinson, Andrew          FR Lincoln C.P.          17-08.00  
 -- Manning, Tre'             SR Grandview                  SCR  
 -- Wright, Desmond           SO Lincoln C.P.               SCR  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Woods, Jordon             SR Wm. Chrisman          47-00.50   10   
  2 Brackins, Johnny          FR Lee's Summit          46-11.75    8   
  3 Jones, Aaron              SR Ruskin                46-07.00    6   
  4 Ross, Damon               SR Rockhurst             46-05.00    5   
  5 Weston, Da'jon            SR Battle                45-03.25    4   
  6 Wheaton, Tre'             SR Blue Springs          44-01.50    3   
  7 Nwaneri, Kennedy          JR Grandview             43-03.00    2   
  8 Hessefort, Preston        SR Blue Springs          42-10.25    1   
  9 Anudike, Felix            SO Lee's Summit          42-04.75  
 10 Basden, Aaron             JR Battle                42-01.25  
 11 Wyatt, Conner             FR Warrensburg           42-00.25  
 12 Hooks, Kalan              SR Ruskin                41-05.00  
 13 Wiley, Mykal              JR L.S.W.                41-00.50  
 14 Shelton, Lance            JR Rockhurst             40-08.00  
 15 Slayden-Brown, Jaion      SO Raytown S.            40-07.25  
 16 Ward, Braxton             SR Wm. Chrisman          40-00.50  
 17 Middleton, Mason          SR Fort Osage            39-04.50  
 18 Lopez, Enrique            JR Raytown               37-11.50  
 19 Robinson, Andrew          FR Lincoln C.P.          37-05.50  
 19 Vlahos, Isaiah            SO Belton                37-05.50  
 21 Brown, Ishmael            SO L.S.W.                36-01.50  
 22 Wilson, Larry             SO Raytown               34-11.50  
 -- Henderson, Varenzo        JR Shawnee M.- N.             SCR  
 -- Skaggs, Trevor            SR Fort Osage                 SCR  
 -- Clark, Jaden              SR Belton                     SCR  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Turner, Christian         SR Grandview             59-10.50   10   
  2 Carson, Daniel            SR Wm. Chrisman          55-01.50    8   
  3 Parker, Daniel            SR Blue Springs          49-06.00    6   
  4 Pfeiffer, Tristan         SR Grain Valley          47-05.50    5   
  5 Barnes, Brian             SR L.S.W.                47-01.00    4   
  6 Akinmoladun, Justice      SO Grandview             47-00.00    3   
  7 Covey, Loegun             SR Belton                47-00.00    2   
  8 Tinner, Sean              SR L.S.N.                46-10.50    1   
  9 Davis, Josh               SR L.S.W.                46-04.50  
 10 Doran, Kristofer          SR Battle                44-03.50  
 11 Goffoy, Mason             JR Belton                44-01.50  
 12 Manning, Nikko            JR Blue Springs          44-01.00  
 13 Skinner, TeAndre          SR Grandview             43-03.00  
 14 Wise, Evan                SR L.S.N.                43-02.00  
 15 Porter, Darius            JR Ruskin                41-08.50  
 16 Clayton, Tristen          JR Raytown               41-02.00  
 17 Brown, Donald             FR Raytown               40-10.00  
 18 Ulberg, Otto              SR Fort Osage            40-04.00  
 19 Curless, Gavin            SR Lee's Summit          40-03.50  
 20 Cardenas, Kevin           SR Rockhurst             40-01.00  
 21 Pottorff, Logan           SR Lee's Summit          39-07.00  
 22 Puleo, Nicholas           JR Wm. Chrisman          38-10.50  
 23 Klestinec-salmon, Jan     SR Fort Osage            38-08.00  
 24 Edwards, Malik            SR Battle                37-08.50  
 25 Berry, Cooper             FR Warrensburg           37-08.00  
 26 Jenkins, Billy            JR Lincoln C.P.          37-05.00  
 27 Mosley, Tre'Vion          SR Lincoln C.P.          36-05.50  
 28 Eason, Tony               JR Ruskin                35-08.50  
 -- Kelly, Joseph             JR Rockhurst                  SCR  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Turner, Christian         SR Grandview               172-07   10   
  2 Parker, Daniel            SR Blue Springs            166-05    8   
  3 Carson, Daniel            SR Wm. Chrisman            148-01    6   
  4 Chukwusom, Jedi           SR L.S.N.                  147-09    5   
  5 Skinner, TeAndre          SR Grandview               146-01    4   
  6 Doran, Kristofer          SR Battle                  144-06    3   
  7 Riffle, Cameron           SR L.S.N.                  142-07    2   
  8 Davis, Josh               SR L.S.W.                  141-06    1   
  9 Cardenas, Kevin           SR Rockhurst               140-00  
 10 Mccurdy, John             SR Battle                  139-00  
 11 Chism, Stephen            SR Blue Springs            136-05  
 12 Pfeiffer, Tristan         SR Grain Valley            135-05  
 13 Curp, Adam                SO L.S.W.                  134-06  
 14 Klestinec-salmon, Jan     SR Fort Osage              132-08  
 15 Puleo, Nicholas           JR Wm. Chrisman            132-07  
 16 Covey, Loegun             SR Belton                  129-05  
 17 Eason, Tony               JR Ruskin                  127-05  
 18 Chabino, Garrett          JR Raytown                 122-00  
 19 Berry, Cooper             FR Warrensburg             119-06  
 20 Jenkins, Billy            JR Lincoln C.P.            118-06  
 21 Pottorff, Logan           SR Lee's Summit            108-02  
 22 Ulberg, Otto              SR Fort Osage              107-04  
 23 Fiene, Rylan              SO Lee's Summit             96-04  
 24 Peterson, Deniro          JR Raytown S.               94-00  
 25 Hamilton-Jordan, Jermain  FR Lincoln C.P.             87-01  
 26 Schofield, Alexander      JR Belton                   82-01  
 27 Brown, Donald             FR Raytown                  76-01  
 -- Tinsley, Constantine      JR Ruskin                     SCR  
 -- Hill, Wyatt               SR Warrensburg                SCR  
 -- Garrison, Seth            JR Park Hill                  SCR  
 -- Sykes, Jacob              SR Rockhurst                  SCR  
 -- Gonier, Cole              JR Park Hill                  SCR  
 
Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellis, Zach               SR Blue Springs            148-06   10   
  2 Marquardt, Joshua         JR Liberty                 147-00    8   
  3 Baker, Malik              SR Blue Springs            140-06    6   
  4 Edwards, Malik            SR Battle                  137-05    5   
  5 Goffoy, Mason             JR Belton                  133-10    4   
  6 Gonier, Cole              JR Park Hill               131-01    3   
  7 Mesh, Dominic             JR Liberty                 131-00    1.50
  7 Outley, Deshon            SR Ruskin                  130-09    1.50
  8 Macoubrie, Ethan          SR Grain Valley            130-09  
 10 Garrison, Seth            JR Park Hill               130-05  
 11 Hill, Wyatt               SR Warrensburg             130-02  
 12 Fiene, Rylan              SO Lee's Summit            129-02  
 13 Martinez, Gustavo         JR Shawnee M.- N.          126-03  
 14 Finnane, Patrick          SR Warrensburg             124-05  
 15 Cameron, James            SR Shawnee M.- N.          123-08  
 16 Romstad, Brett            JR L.S.W.                  121-02  
 17 Mershon, Adam             SR Fort Osage              121-00  
 18 Potter, Dustin            SO L.S.N.                  120-09  
 19 Burton, Ethan             SR Belton                  120-07  
 20 Hamilton-Jordan, Jermain  FR Lincoln C.P.            118-04  
 21 Anudike, Felix            SO Lee's Summit            115-07  
 22 Pinks, Harold             SR Raytown S.              112-06  
 23 Acton, Chase              SR L.S.N.                  105-07  
 24 Clayton, Tristen          JR Raytown                 105-02  
 25 O'Neill, Harrison         SR Rockhurst               105-01  
 26 Brooks, Jarri             FR Grandview               101-10  
 27 Olguin, Antony            JR Battle                   99-10  
 28 Carter, Dylan             FR Grandview                97-11  
 29 Walters, Mason            FR Wm. Chrisman             96-05  
 30 Connor, Maxwell           SR Rockhurst                95-10  
 31 Heitman, Sage             SR Fort Osage               93-00  
 32 Payne, Theron             FR Raytown S.               88-10  
 33 Williams, Jadyn           JR Wm. Chrisman             87-09  
 34 Robertson, Tyler          FR Ruskin                   79-05  
 35 Chabino, Garrett          JR Raytown                  78-08  
 36 Minniefield, Hampton      JR L.S.W.                    1.25  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Lee's Summit West          109        2) Battle                     96.83
    3) Blue Springs                81.66     4) Park Hill                  72.50
    5) Liberty                     68        6) Blue Springs South         64   
    7) Warrensburg                 51.50     8) Fort Osage                 37   
    9) Grain Valley                29.50    10) Shawnee Mission - North    26   
   11) Raytown South               25       12) William Chrisman           19   
   13) Raytown                     18       13) Lincoln College Prep       18   
   15) Lee's Summit                13       16) Grandview                  11   
   17) Belton                       1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Blue Springs               124        2) Lee's Summit North         83.50
    3) Battle                      73        4) Lee's Summit               59   
    5) Grandview                   56        6) Rockhurst                  54   
    7) Liberty                     45.50     8) Grain Valley               38   
    9) Ruskin                      36.50    10) Lee's Summit West          30   
   11) William Chrisman            28       12) Shawnee Mission - North    24   
   13) Warrensburg                 20       14) Park Hill                  19.50
   15) Raytown                     18       16) Raytown South              11   
   16) Central (St. Joseph)        11       18) Belton                      8   
   19) Fort Osage                   2