Eagle Eye Timing - Contractor License                        5/5/2018 - 1:47 PM
                         Class 2 District 6 - 5/5/2018                          
                       Entries and Seeding by TRXC Timing                       
                          Hosted by Butler High School                          
 
Event 30  Boys 300 Meter Hurdles Class 2
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Section  1                                                                      
  1 Ryan Dixon                SO Windsor                  54.29                 
  2 Tristen Stone             SO Cole Camp                56.34                 
Section  2                                                                      
  1 Austin Swatosh            FR Butler                   45.54    3            
  2 Hutton Pruitt             FR Adrian                   50.14                 
  3 Larry Knibb               SO Archie                   50.70                 
  4 Nathaniel Slimmer         SO S.P. Lutheran            52.08                 
  5 Austin Saunders           FR Cole Camp                53.39                 
Section  3                                                                      
  1 Connor Sparks             SR Butler                   41.02   10            
  2 Carlton Fowler            SR Windsor                  42.48    8            
  3 Matthew Reynolds          JR Crest Ridge              43.75    6            
  4 Owen Tallman              FR Adrian                   45.34    5            
  5 Michael McLaughlin        JR Lone Jack                45.49    4            
  6 Wyatt Simpson             SR Crest Ridge              47.45    2            
  7 Mark Burgess              SO Knob Noster              48.47    1            
==========================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points      
==========================================================================      
Finals                                                                          
  1 Connor Sparks             SR Butler                   41.02   3  10         
  2 Carlton Fowler            SR Windsor                  42.48   3   8         
  3 Matthew Reynolds          JR Crest Ridge              43.75   3   6         
  4 Owen Tallman              FR Adrian                   45.34   3   5         
  5 Michael McLaughlin        JR Lone Jack                45.49   3   4         
  6 Austin Swatosh            FR Butler                   45.54   2   3         
  7 Wyatt Simpson             SR Crest Ridge              47.45   3   2         
  8 Mark Burgess              SO Knob Noster              48.47   3   1         
  9 Hutton Pruitt             FR Adrian                   50.14   2             
 10 Larry Knibb               SO Archie                   50.70   2             
 11 Nathaniel Slimmer         SO S.P. Lutheran            52.08   2             
 12 Austin Saunders           FR Cole Camp                53.39   2             
 13 Ryan Dixon                SO Windsor                  54.29   1             
 14 Tristen Stone             SO Cole Camp                56.34   1             
================================================================================
                    Men - Class 2 - Team Rankings - 13 Events Scored            
================================================================================
    1) Butler                      80        2) Crest Ridge                76   
    3) Knob Noster                 68.50     4) Tipton                     62   
    5) Adrian                      61        6) Skyline                    38   
    7) Windsor                     33        8) Lone Jack                  32.50
    9) Cole Camp                   30       10) Sherwood                    8   
   11) Archie                       7       12) St. Paul Lutheran (Concor   4