Eagle Eye Timing - Contractor License                     5/5/2018 - 1:24 PM
                        Class 2 District 6 - 5/5/2018                        
                     Entries and Seeding by TRXC Timing                      
                        Hosted by Butler High School                         
 
Event 28  Boys 400 Meter Dash Class 2
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Camden Allee              SR Windsor                  58.76              
  2 Jack Perry                SO Windsor                1:04.22              
  3 Landen Hammack            SO Lone Jack              1:04.26              
Section  2                                                                   
  1 Andrew Beckley            FR Butler                   58.23    1         
  2 Preston Scott             SO Skyline                  58.38              
  3 Cameron Whisler           FR Tipton                   59.92              
  4 David Siegfried           SO Crest Ridge            1:00.24              
  5 Keegan Vo-Smith           FR Cole Camp              1:01.46              
  6 Ethan Worsley             JR Archie                 1:04.49              
  7 Izaah Rusche              SO Lone Jack              1:05.17              
Section  3                                                                   
  1 Kodie Dick                JR Tipton                   52.59   10         
  2 Marc Casey                SR Knob Noster              52.99    8         
  3 Chase Moellman            SR Cole Camp                53.73    6         
  4 Gavin Reed                JR Adrian                   53.95    5         
  5 Cody Gabriel              JR Butler                   54.54    4         
  6 Kalix Byrd                FR Knob Noster              55.03    3         
  7 William Holzhauser        SO Crest Ridge              56.99    2         
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Kodie Dick                JR Tipton                   52.59   3  10      
  2 Marc Casey                SR Knob Noster              52.99   3   8      
  3 Chase Moellman            SR Cole Camp                53.73   3   6      
  4 Gavin Reed                JR Adrian                   53.95   3   5      
  5 Cody Gabriel              JR Butler                   54.54   3   4      
  6 Kalix Byrd                FR Knob Noster              55.03   3   3      
  7 William Holzhauser        SO Crest Ridge              56.99   3   2      
  8 Andrew Beckley            FR Butler                   58.23   2   1      
  9 Preston Scott             SO Skyline                  58.38   2          
 10 Camden Allee              SR Windsor                  58.76   1          
 11 Cameron Whisler           FR Tipton                   59.92   2          
 12 David Siegfried           SO Crest Ridge            1:00.24   2          
 13 Keegan Vo-Smith           FR Cole Camp              1:01.46   2          
 14 Jack Perry                SO Windsor                1:04.22   1          
 15 Landen Hammack            SO Lone Jack              1:04.26   1          
 16 Ethan Worsley             JR Archie                 1:04.49   2          
 17 Izaah Rusche              SO Lone Jack              1:05.17   2          
=============================================================================
                    Men - Class 2 - Team Rankings - 10 Events Scored         
=============================================================================
    1) Tipton                      62        2) Butler                     61
    3) Crest Ridge                 58        4) Knob Noster                49
    5) Adrian                      38        6) Cole Camp                  30
    7) Lone Jack                   28        8) Windsor                    22
    9) Skyline                     17       10) Archie                      7
   10) Sherwood                     7       12) St. Paul Lutheran (Concor   4