Eagle Eye Timing - Contractor License                    5/5/2018 - 12:47 PM
                        Class 2 District 6 - 5/5/2018                        
                     Entries and Seeding by TRXC Timing                      
                        Hosted by Butler High School                         
 
Event 24  Boys 1600 Meter Run Class 2
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Isaac Ashton              JR Tipton                 4:53.62   10         
  2 Carter Rhodehouse         SO Knob Noster            5:03.99    8         
  3 Sam Wilhelm               FR Knob Noster            5:04.10    6         
  4 Tre Lory                  FR Sherwood               5:09.73    5         
  5 Ian Isdell                FR S.P. Lutheran          5:20.69    4         
  6 Charlie Link              SO Lone Jack              5:22.86    3         
  7 Ean Brandt                FR Cole Camp              5:32.31    2         
  8 Chase Paul                SO Cole Camp              5:32.32    1         
  9 Ryan Smith                FR Sherwood               5:38.19              
 10 Carlos Alonso             JR Windsor                5:42.67              
 11 Kaden Lamb                FR Lone Jack              5:43.10              
 12 Dustin Silvers            SO Crest Ridge            5:44.09              
 13 James Miller              SO Skyline                6:06.82              
 14 Hunter Stevenson          SO Butler                 6:08.11              
 15 Nikolay Mertz             SO Skyline                6:08.65              
 16 Ethan Swarnes             FR Butler                 6:12.27              
 17 Will Sears                SR Adrian                 6:16.58              
 18 Corey Rapp                SO Windsor                6:19.36              
 19 Edwin Swigart             FR Archie                 6:19.89              
=============================================================================
                     Men - Class 2 - Team Rankings - 8 Events Scored         
=============================================================================
    1) Butler                      50        2) Crest Ridge                48
    3) Tipton                      42        4) Knob Noster                36
    5) Adrian                      33        6) Lone Jack                  24
    7) Cole Camp                   23        8) Windsor                    17
    9) Skyline                     14       10) Archie                      7
   10) Sherwood                     7       12) St. Paul Lutheran (Concor   4