Eagle Eye Timing - Contractor License                        5/5/2018 - 2:08 PM
                         Class 2 District 6 - 5/5/2018                          
                       Entries and Seeding by TRXC Timing                       
                          Hosted by Butler High School                          
 
Event 14  Boys Javelin Throw Class 2
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Flight  1                                                                       
  1 Jordan Lyons              SR Knob Noster             114-07                 
  2 Aiden Schneider           SO Windsor                 111-02                 
  3 Jaden Heckadon            JR Butler                  106-07                 
  4 Trace Rodriguez           SR Windsor                 104-00                 
  5 Andrew Forgette           JR Archie                   91-00                 
  6 Juan Castano-Blandon      SR Sherwood                 89-01                 
  7 Titus Ward                FR Archie                   82-09                 
  8 Jared Potts               SO Cole Camp                79-00                 
  9 Cameron Adams             FR Skyline                  77-01                 
Flight  2                                                                       
  1 Evan Hayes                FR Crest Ridge             147-00   10            
  2 Dakota Pace               SR Tipton                  146-08    8            
  3 Ezekiel Martin            SO Butler                  137-00    6            
  4 James Keating             JR Adrian                  133-05    5            
  5 Anson Johnson             JR Adrian                  132-06    4            
  6 Wyatt Simpson             SR Crest Ridge             128-01    3            
  7 Brandon Rau               SO Knob Noster             126-07    2            
  8 Caleb Crawford            SR Skyline                 117-07    1            
  9 Cade Petree               SO Tipton                  116-10                 
 10 Marshall Fisher           SO Cole Camp                93-08                 
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Finals                                                                          
  1 Evan Hayes                FR Crest Ridge             147-00   10            
  2 Dakota Pace               SR Tipton                  146-08    8            
  3 Ezekiel Martin            SO Butler                  137-00    6            
  4 James Keating             JR Adrian                  133-05    5            
  5 Anson Johnson             JR Adrian                  132-06    4            
  6 Wyatt Simpson             SR Crest Ridge             128-01    3            
  7 Brandon Rau               SO Knob Noster             126-07    2            
  8 Caleb Crawford            SR Skyline                 117-07    1            
  9 Cade Petree               SO Tipton                  116-10                 
 10 Jordan Lyons              SR Knob Noster             114-07                 
 11 Aiden Schneider           SO Windsor                 111-02                 
 12 Jaden Heckadon            JR Butler                  106-07                 
 13 Trace Rodriguez           SR Windsor                 104-00                 
 14 Marshall Fisher           SO Cole Camp                93-08                 
 15 Andrew Forgette           JR Archie                   91-00                 
 16 Juan Castano-Blandon      SR Sherwood                 89-01                 
 17 Titus Ward                FR Archie                   82-09                 
 18 Jared Potts               SO Cole Camp                79-00                 
 19 Cameron Adams             FR Skyline                  77-01                 
================================================================================
                    Men - Class 2 - Team Rankings - 15 Events Scored            
================================================================================
    1) Crest Ridge                101        2) Butler                     86   
    3) Tipton                      78        4) Knob Noster                70.50
    5) Adrian                      70        6) Skyline                    51   
    7) Cole Camp                   36        8) Lone Jack                  33.50
    9) Windsor                     33       10) Sherwood                    8   
   11) Archie                       7       12) St. Paul Lutheran (Concor   4