Eagle Eye Timing - Contractor License                       5/5/2018 - 12:16 PM
                         Class 2 District 6 - 5/5/2018                          
                       Entries and Seeding by TRXC Timing                       
                          Hosted by Butler High School                          
 
Event 13  Girls Javelin Throw Class 2
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Flight  1                                                                       
  1 Sage Copeland             SO Sherwood                 67-05                 
  2 Kylie Craig               JR Skyline                  67-00                 
  3 Hannah Roberts            SR Windsor                  64-07                 
  4 Hannah Phillips           SR Windsor                  58-03                 
  5 Delaney Couch             JR Archie                   58-01                 
  6 Anny Walls                FR Skyline                  53-04                 
  7 Alyssa Scholten           FR Archie                   39-06                 
Flight  2                                                                       
  1 Jessica Sader             SR Knob Noster             130-09   10            
  2 Olivia Frisbee            SO Knob Noster             108-03    8            
  3 Emily Wilhite             SO Crest Ridge             105-00    6            
  4 Caitlin Francis           JR Crest Ridge              92-11    5            
  5 McKinzie Wheatley         SR Butler                   88-09    4            
  6 Jessi Baker               SO Adrian                   81-10    3            
  7 Kylee Gengler             FR Tipton                   78-04    2            
  8 Allie Chandler            SR Butler                   75-08    1            
  9 Lydia Williams            SO Cole Camp                61-04                 
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Finals                                                                          
  1 Jessica Sader             SR Knob Noster             130-09   10            
  2 Olivia Frisbee            SO Knob Noster             108-03    8            
  3 Emily Wilhite             SO Crest Ridge             105-00    6            
  4 Caitlin Francis           JR Crest Ridge              92-11    5            
  5 McKinzie Wheatley         SR Butler                   88-09    4            
  6 Jessi Baker               SO Adrian                   81-10    3            
  7 Kylee Gengler             FR Tipton                   78-04    2            
  8 Allie Chandler            SR Butler                   75-08    1            
  9 Sage Copeland             SO Sherwood                 67-05                 
 10 Kylie Craig               JR Skyline                  67-00                 
 11 Hannah Roberts            SR Windsor                  64-07                 
 12 Lydia Williams            SO Cole Camp                61-04                 
 13 Hannah Phillips           SR Windsor                  58-03                 
 14 Delaney Couch             JR Archie                   58-01                 
 15 Anny Walls                FR Skyline                  53-04                 
 16 Alyssa Scholten           FR Archie                   39-06                 
================================================================================
                    Women - Class 2 - Team Rankings - 6 Events Scored           
================================================================================
    1) Knob Noster                 58        2) Adrian                     31   
    3) Cole Camp                   27        4) Skyline                    25   
    5) Crest Ridge                 19        6) Sherwood                   18   
    7) Archie                      17        8) Butler                     16   
    9) Lone Jack                   13       10) Tipton                      7.50
   11) Windsor                      0.50