Eagle Eye Timing - Contractor License                    5/5/2018 - 12:51 PM
                        Class 2 District 6 - 5/5/2018                        
                     Entries and Seeding by TRXC Timing                      
                        Hosted by Butler High School                         
 
Event 11  Girls Shot Put Class 2
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Flight  1                                                                    
  1 Alyssa Sullens            SR Windsor               26-08.00              
  2 Katelynn Conover          FR Lone Jack             26-02.00              
  3 Anny Walls                FR Skyline               23-11.00              
  4 Makenzie Jarreau          FR Butler                21-11.00              
  5 Megan Acklin              FR Cole Camp             20-01.00              
Flight  2                                                                    
  1 Sage Copeland             SO Sherwood              29-09.00    3         
  2 Emma Brummit              SO Windsor               26-00.25              
  3 Taylor Cressley           FR Tipton                25-05.00              
  4 Becca Roth                SO Lone Jack             25-02.00              
  5 Anna Alviar               FR Knob Noster           23-11.75              
  6 Delaney Couch             JR Archie                22-07.25              
Flight  3                                                                    
  1 Olivia Frisbee            SO Knob Noster           35-08.75   10         
  2 McKinzie Wheatley         SR Butler                32-09.00    8         
  3 Alexx Roofener            FR Sherwood              32-07.50    6         
  4 Caitlin Francis           JR Crest Ridge           31-03.00    5         
  5 Savannah Gruber           SR Skyline               30-03.75    4         
  6 Brianna Kauffman          SR Tipton                28-10.75    2         
  7 Hope Morgan               FR Archie                28-05.00    1         
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Olivia Frisbee            SO Knob Noster           35-08.75   10         
  2 McKinzie Wheatley         SR Butler                32-09.00    8         
  3 Alexx Roofener            FR Sherwood              32-07.50    6         
  4 Caitlin Francis           JR Crest Ridge           31-03.00    5         
  5 Savannah Gruber           SR Skyline               30-03.75    4         
  6 Sage Copeland             SO Sherwood              29-09.00    3         
  7 Brianna Kauffman          SR Tipton                28-10.75    2         
  8 Hope Morgan               FR Archie                28-05.00    1         
  9 Alyssa Sullens            SR Windsor               26-08.00              
 10 Katelynn Conover          FR Lone Jack             26-02.00              
 11 Emma Brummit              SO Windsor               26-00.25              
 12 Taylor Cressley           FR Tipton                25-05.00              
 13 Becca Roth                SO Lone Jack             25-02.00              
 14 Anna Alviar               FR Knob Noster           23-11.75              
 15 Anny Walls                FR Skyline               23-11.00              
 16 Delaney Couch             JR Archie                22-07.25              
 17 Makenzie Jarreau          FR Butler                21-11.00              
 18 Megan Acklin              FR Cole Camp             20-01.00              
=============================================================================
                    Women - Class 2 - Team Rankings - 8 Events Scored        
=============================================================================
    1) Knob Noster                 68        2) Cole Camp                  37
    3) Sherwood                    32        4) Adrian                     31
    5) Butler                      30        6) Skyline                    29
    7) Crest Ridge                 24        8) Archie                     18
    9) Tipton                      17.50    10) Lone Jack                  13
   11) Windsor                      0.50