Eagle Eye Timing - Contractor License                        5/20/2017 - 5:28 PM
               Class 4 Sectional 4/Class 5 Sectional 4 - 5/20/2017               
                       Entries and Seeding by: TRXC Timing                       
                         Hosted by Blue Springs South HS                         
 
Event 25  Girls 4x100 Meter Relay Class 4
=================================================================================
    School                                               Finals  Points Alternate
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Raytown South                                         48.12   10             
     1) Nia Lunn SR                     2) Myka Shelton SR                       
     3) Tamia Thomas SO                 4) Sunni Sellers SR                      
  2 Center                                                49.49    8             
     1) Javionus Mosley SR              2) Sckiya Banister SR                    
     3) Moriah Woodson JR               4) McKenzie Pearson SO                   
  3 Kearney                                               50.39    6             
     1) Caroline Kelly FR               2) Addison Hampton SO                    
     3) Kaylea Shadid SR                4) Micah Allen SR                        
  4 Grandview                                             50.60    5             
     1) Torre'ence Diamond FR           2) Kaijha Goodwin FR                     
     3) Cinncerlee Selkirk FR           4) Victoya Hardy SO                      
  5 Pleasant Hill                                         51.05    4             
     1) Breanna Curtis SR               2) Kylie Campbell FR                     
     3) Caitlin O'Hanlon JR             4) Olivia Ferdig SR                      
  6 Smithville                                            51.15    3             
     1) Kylie Johnston SR               2) Jena Martin SO                        
     3) Nicole Hester JR                4) Malea Langhus JR                      
  7 Grain Valley                                          51.29    2             
     1) Peyton VanZandt JR              2) Kayla Townsend JR                     
     3) Kylie Boehmer JR                4) Kailey Larson FR                      
  8 Lafayette (St. Joseph)                                52.09    1             
     1) Nicole Adams JR                 2) Alyssa Dydell JR                      
     3) Madison Skeen SR                4) April Adams JR                        
=================================================================================
          Women - Class 4 - Team Rankings - Through Event 25 (13 Events Scored)  
=================================================================================
    1) Kearney                     73        2) Raytown South              68    
    3) Pleasant Hill               55        4) Warrensburg                46.33 
    5) Platte County               42        6) Smithville                 37    
    7) Grain Valley                30        8) Oak Grove                  25    
    9) Center                      18        9) Kirksville                 18    
   11) Notre Dame de Sion          14       11) Grandview                  14    
   13) Lafayette (St. Joseph)      12       14) Winnetonka                 11.33 
   15) Marshall                    10       16) Moberly                     9.33 
   17) Excelsior Springs            8       18) Benton                      6    
   19) Savannah                     3       20) Van Horn (Independence)     2