Eagle Eye Timing - Contractor License                     5/14/2016 - 6:50 PM
                        Class 5 District 6 - 5/14/2016                        
                      Entries and Seeding by TRXC Timing                      
                       Hosted by Lee's Summit North HS                        
 
Event 36  Boys 4x400 Meter Relay Class 5
=======================================================================       
    School                                               Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 Blue Springs                                        3:20.98   10          
     1) Codie Bell SR                   2) Colton Gurera SR                   
     3) Tyree King JR                   4) Tayron Whitley SR                  
  2 Lee's Summit                                        3:21.07    8          
     1) Christian Moreno JR             2) Kyle Heeney JR                     
     3) Trevor Fell SR                  4) Zachary Mitchell SR                
  3 Rock Bridge                                         3:23.05    6          
     1) Nathaniel Peat FR               2) Jackson Jarvis SO                  
     3) Lawrence Brewer SR              4) Chaaz Ferguson-Cooper SR           
  4 Lee's Summit North                                  3:26.50    5          
     1) Eric Hughey SR                  2) Ryan Martinez SR                   
     3) Matthew Hughey FR               4) Cameron Hairston JR                
  5 Blue Springs South                                  3:30.91    4          
     1) Savion Cauveren SR              2) Matthew Willis SO                  
     3) Seth Henks JR                   4) D'Averiel Burns JR                 
  6 Jefferson City                                      3:34.73    3          
     1) Dennis Barnes JR                2) Christopher Baumhoer SR            
     3) Carson Ridgeway JR              4) Jacob Gourley SR                   
  7 Smith-Cotton                                        3:37.04    2          
     1) Brinton Beard SO                2) Logan Parham SR                    
     3) Nathan White JR                 4) Dmytro Matsko JR                   
  8 Hickman                                             3:40.46    1          
     1) Chris Edwards SR                2) Aidyn Dodds JR                     
     3) Aidin Rolley SR                 4) Devin Kottwitz SO                  
==============================================================================
           Men - Class 5 - Team Rankings - Through Event 36 (18 Events Scored)
==============================================================================
    1) Blue Springs               161        2) Lee's Summit              107 
    3) Lee's Summit North         104        4) Blue Springs South         90 
    5) Jefferson City              87        6) Rock Bridge                79 
    7) Smith-Cotton                38        8) Hickman                    29