Eagle Eye Timing - Contractor License                      10/31/2015 - 11:15 AM
            Class 1 District 7 and Class 3 District 7 XC - 10/31/2015            
                             Entries by TRXC Timing                              
                                 Grain Valley HS                                 
 
Event 2  Boys 5000 Meter Run Class 3
==========================================================================       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points       
==========================================================================       
Results - Men Class 3                                                            
  1 Peterson, Evan            SR Pembroke Hill         16:13.22   1   1          
  2 Jones, Reece              FR Pembroke Hill         16:51.43   1   2          
  3 Watson, Jacob             SR Pleasant Hill         17:05.53   1   3          
  4 Meyers, Daniel            SR O'Hara                17:12.52   1   4          
  5 Keck, Kevin               SR Grain Valley          17:14.36   1   5          
  6 Bakken, Garrett           JR Pleasant Hill         17:17.81   1   6          
  7 Tecce, Cameron            SR Grain Valley          17:19.69   1   7          
  8 Bonnesen, Brayden         JR Pleasant Hill         17:32.44   1   8          
  9 Gallagher, Shawn          SO Pleasant Hill         17:35.14   1   9          
 10 Miller, Dalton            JR Grain Valley          17:36.07   1  10          
 11 Ramos, Matheus            JR Pembroke Hill         17:38.31   2  11          
 12 Lister, Chance            JR Grain Valley          17:39.51   2  12          
 13 Bynum, Dominique          JR Central Academy       17:47.43   2  13          
 14 Sandy, Jacob              SO Oak Grove             18:01.53   2  14          
 15 Hopkins, Ryan             SO Pleasant Hill         18:09.08   2  15          
 16 Ryan, Nathan              SR Grain Valley          18:16.24   2  16          
 17 Netter, Ethan             SR Grain Valley          18:24.46   2  17          
 18 Way, Thomas               FR Pembroke Hill         18:32.04   2  18          
 19 McDermott, Ben            JR Pembroke Hill         18:37.25   2  19          
 20 Gabriel, Corbin           SO Grain Valley          18:38.87   2  20          
 21 Brown, Emlen              SO Pembroke Hill         18:45.64   3  21          
 22 Bolden, Ryan              JR Pleasant Hill         18:48.41   3  22          
 23 Barnett, Joshua           SR Harrisonville         18:50.94   3              
 24 DeAnda, Sergi             SR Pembroke Hill         19:02.50   3  23          
 25 Torgerson, Jonathan       JR O'Hara                19:22.94   3  24          
 26 Sullivan, Cole            SR Pleasant Hill         19:24.78   3  25          
 27 Scott, Luke               JR O'Hara                19:37.62   3  26          
 28 Dumsky, Mac               JR Oak Grove             19:37.69   3  27          
 29 Stacy, Lincoln            SR Oak Grove             19:45.25   3  28          
 30 Diaz, Francisco           SO Cristo Rey            19:56.69   3  29          
 31 Johnson, Zhenya           FR O'Hara                20:01.90   4  30          
 32 Davis, Alex               JR O'Hara                20:06.60   4  31          
 33 Farnsworth, Taray         SO Lincoln C.P.          20:13.52   4              
 34 Stricker, Nathan          SR Oak Grove             20:14.10   4  32          
 35 Sudkamp, Luke             SO Nevada                20:28.27   4              
 36 Wilkinson, Andrew         SR Oak Grove             20:29.75   4  33          
 37 Crawford, Finnegan        FR Harrisonville         20:32.15   4              
 38 Johnson, Austin           JR Center                20:37.67   4              
 39 Mchugh, Devin             FR Nevada                20:48.80   4              
 40 Tancredi, Johnny          JR Center                20:54.79   4              
 41 Aragonez Nevarez, Alfred  SO East Kansas City      20:57.93   5              
 42 Ellis, Trenton            SO Nevada                21:01.18   5              
 43 Makulu, George            JR East Kansas City      21:17.76   5              
 44 Kerr, Desmond             FR Central Academy       21:26.58   5  34          
 45 Pouncil, Chris            FR O'Hara                21:33.71   5  35          
 46 Muldrew-Golston, Raynell  FR Central Academy       21:44.17   5  36          
 47 Engelhard, Jackson        SR Oak Grove             21:51.21   5  37          
 48 Rodriguez, Alexander      FR Cristo Rey            21:52.53   5  38          
 49 Ross, Raeshawn            FR Cristo Rey            21:52.95   5  39          
 50 Dryer, Caleb              JR Harrisonville         21:54.14   5              
 51 Carrasco, Uriel           FR Cristo Rey            22:09.37   6  40          
 52 Greer, Ricky              FR Central Academy       22:40.27   6  41          
 53 Stricker, Christopher     SO Oak Grove             22:53.37   6  42          
 54 McKelby, Darrell          FR Central Academy       23:56.00   6  43          
 55 Curalla Tello, Christian  JR Cristo Rey            24:04.62   6  44          
 56 Kearney, Daron            FR Central Academy       24:21.33   6  45          
 57 Liles, Ellis              JR Harrisonville         24:26.74   6              
 58 Sanchez, Melvin           SO Cristo Rey            24:44.11   6  46          
 59 Pena, Aaron               JR Cristo Rey            25:19.62   6  47          
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men Class 3                                                            
   1 Pleasant Hill                41    3    6    8    9   15   22   25          
      Total Time:  1:27:40.00                                                    
         Average:    17:32.00                                                    
   2 Grain Valley                 50    5    7   10   12   16   17   20          
      Total Time:  1:28:05.87                                                    
         Average:    17:37.18                                                    
   3 Pembroke Hill                51    1    2   11   18   19   21   23          
      Total Time:  1:27:52.25                                                    
         Average:    17:34.45                                                    
   4 O'Hara                      115    4   24   26   30   31   35               
      Total Time:  1:36:21.58                                                    
         Average:    19:16.32                                                    
   5 Oak Grove                   134   14   27   28   32   33   37   42          
      Total Time:  1:38:08.32                                                    
         Average:    19:37.67                                                    
   6 Central Acad. of Excellen   167   13   34   36   41   43   45               
      Total Time:  1:47:34.45                                                    
         Average:    21:30.89                                                    
   7 Cristo Rey                  190   29   38   39   40   44   46   47          
      Total Time:  1:49:56.16                                                    
         Average:    21:59.24