Eagle Eye Timing - Contractor License                        9/21/2015 - 5:21 AM
                Bonner Springs Braves CC Invitational - 9/19/2015                
                              Wyandotte County Park                              
 
Event 4  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==========================================================================       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points       
==========================================================================       
Results - Men                                                                    
  1 Dick, Nolan               SO Raymore-Peculiar      17:34.82   1   1          
  2 Molina, Asher             FR Shawnee Miss          18:00.90   1   2          
  3 Dujakovich, Adam          SR Shawnee Miss          18:10.98   1   3          
  4 Shaw, Braden              JR Mill Valley           18:11.55   1   4          
  5 Kiteck, Fritz             JR Shawnee Miss          18:12.93   1   5          
  6 Jiskra, Logan             FR Shawnee Miss          18:14.55   1   6          
  7 Fitzsimmons, Brian        SR Mill Valley           18:17.33   1   7          
  8 Tyrrell, Ben              SO Shawnee Miss          18:22.21   1   8          
  9 Gillig, Ben               SR Mill Valley           18:26.16   1   9          
 10 Hendrix, Tanner           SO Leavenworth           18:31.39   1  10          
 11 Volpe, Emi                FR Raymore-Peculiar      18:32.49   2  11          
 12 Bessette, Brendan         SO Raymore-Peculiar      18:35.24   2  12          
 13 Fair, Sam                 SR Mill Valley           18:46.46   2  13          
 14 Woodson, Tucker           FR Raymore-Peculiar      18:51.95   2  14          
 15 Auboin, Halire            JR Leavenworth           18:53.75   2  15          
 16 Dervin, Mitchell          SO Mill Valley           18:57.68   2  16          
 17 Rivera, Joshua            SO Leavenworth           19:08.35   2  17          
 18 Tucker, Lukas             SR Basehor-Linwood       19:08.60   2  18          
 19 Wild, Nolan               SO Raymore-Peculiar      19:08.89   2  19          
 20 Trigg, Nathan             JR Paola                 19:10.42   2  20          
 21 Bueno, Jose               FR Kansas City-          19:11.48   3              
 22 Mitchell, Jace            FR Topeka-Seaman         19:18.58   3  21          
 23 Stallbaumer, Ethan        JR Topeka-Seaman         19:20.19   3  22          
 24 Schoenemann, Joey         SO Raymore-Peculiar      19:23.31   3  23          
 25 Pagan, Josh               JR Topeka-Seaman         19:25.79   3  24          
 26 Offerman, Adam            JR Topeka-Seaman         19:26.67   3  25          
 27 Theel, Tait               SO DeSoto                19:29.35   3  26          
 28 McElfresh, Chad           JR Raymore-Peculiar      19:30.20   3  27          
 29 Thompson, Sam             JR Shawnee Miss          19:31.22   3  28          
 30 Snyder, Michael           SR Mill Valley           19:32.92   3  29          
 31 Schultz, Ethan            JR Topeka-Seaman         19:33.68   4  30          
 32 Wright, Shawn             JR Raymore-Peculiar      19:37.68   4              
 33 Miller, Jacob             FR Topeka-Seaman         19:40.42   4  31          
 34 Wilson, Nick              SR Shawnee Miss          19:42.22   4  32          
 35 Farleigh, Doug            JR Lenexa-St. J          19:44.10   4  33          
 36 Richardson, Ethan         JR Leavenworth           19:48.14   4  34          
 37 Crow, Dylan               JR Topeka-Hayden         19:49.88   4  35          
 38 Rodriguez, Allec          FR Ottawa                19:50.94   4              
 39 Kyle, Eric                SO Shawnee Miss          19:51.93   4              
 40 Williams, Hunter             Emporia Track Club    19:51.97   4  36          
 41 Bishop, Kaleb             SR Paola                 20:00.12   5  37          
 42 LeClair, Josh                Perry-Lecompton       20:04.22   5              
 43 Crome, Joe                FR Topeka-Seaman         20:04.73   5  38          
 44 Bolt, Harrison            JR Shawnee Miss          20:06.99   5              
 45 Hiebsch, Aaron            SO Topeka-Seaman         20:07.69   5              
 46 Ollendick, Craig          FR Lenexa-St. J          20:08.86   5  39          
 47 Madsen, Danny             SO Topeka-Hayden         20:10.09   5  40          
 48 Mitts, Josh                  Perry-Lecompton       20:10.77   5              
 49 Fontaine, Peter           JR Bishop Miege          20:12.73   5  41          
 50 Venard, Kaden             JR Shawnee Miss          20:13.41   5              
 51 Kurland, Nick             SR Lenexa-St. J          20:14.57   6  42          
 52 Burnett, Josh             SR Lansing               20:17.88   6  43          
 53 Mallicoat, Zach           SO DeSoto                20:17.92   6  44          
 54 Berry, Sam                SO Bishop Miege          20:19.79   6  45          
 55 Choudhry, Mohson          SO Raymore-Peculiar      20:19.81   6              
 56 Demler, Tate                 Emporia Track Club    20:21.26   6  46          
 57 Hilderbrand, Evan         JR Bishop Miege          20:22.80   6  47          
 58 Krakar, Carson            SO Olathe-Northwest      20:25.20   6  48          
 59 Collin, Graves            SR Paola                 20:25.22   6  49          
 60 Basile, Henry             SO Olathe-Northwest      20:25.73   6  50          
 61 Giglione, Tony            SO Lenexa-St. J          20:27.20   7  51          
 62 Eakes, Logan              JR Topeka-Hayden         20:27.71   7  52          
 63 Curry, Benjamin           SO Lansing               20:28.98   7  53          
 64 Heinerikson, Joshua       SR Lenexa-St. J          20:30.82   7  54          
 65 Harms, Johnny             SO Basehor-Linwood       20:34.09   7  55          
 66 Hudelson, Graham          FR DeSoto                20:36.15   7  56          
 67 Preston, Grant            FR Olathe-Northwest      20:37.53   7  57          
 68 Byrnes, Jared             SR Shawnee Miss          20:38.53   7              
 69 Cayton, Brady                Emporia Track Club    20:40.86   7  58          
 70 Eich, Devon               FR Topeka-Seaman         20:42.26   7              
 71 VanMeerhaeghe, Aydan      FR DeSoto                20:42.56   8  59          
 72 Diaz, Alex                SR Lansing               20:43.30   8  60          
 73 Pickert, Ben              SO DeSoto                20:43.45   8  61          
 74 Meinhardt, Joshua         FR Topeka-Hayden         20:43.61   8  62          
 75 Stevenson, Sam            SO Bishop Miege          20:45.78   8  63          
 76 Carney, Hunter            JR Lansing               20:46.69   8  64          
 77 Lilly, Tristan            JR Lansing               20:47.11   8  65          
 78 Pierce, Phillip           SR Leavenworth           20:48.84   8  66          
 79 Radakovich, Ryan          JR Lenexa-St. J          20:51.34   8  67          
 80 Marston, Laine            SO Topeka-Seaman         20:51.34   8              
 81 Carney, Colton            SO Lansing               20:53.46   9  68          
 82 Lopez, Dustin             FR Leavenworth           20:54.63   9  69          
 83 Welsh, Emerson            FR Bishop Miege          20:55.34   9  70          
 84 Herman, Jake              SO Olathe-Northwest      20:58.90   9  71          
 85 Cuellar, Ben                 Emporia Track Club    21:09.34   9  72          
 86 Heinen, Max               SO Basehor-Linwood       21:12.52   9  73          
 87 Guerrero, Antonio         JR Topeka                21:14.08   9  74          
 88 Wilkinson, Neil           SR Lenexa-St. J          21:15.39   9  75          
 89 Messer, Jamie                Perry-Lecompton       21:18.94   9              
 90 Stallbaumer, Robbie       SO DeSoto                21:19.91   9  76          
 91 Kmiecik, Connor           SO DeSoto                21:20.95  10  77          
 92 Singleton, Gavin          SR KC East Christian     21:21.24  10              
 93 Steinhoff, Maverick       FR Topeka-Seaman         21:22.04  10              
 94 Hornick, Dominic          SR Lansing               21:27.34  10  78          
 95 Schriner, Jared           SO Olathe-Northwest      21:28.38  10  79          
 96 Harmon, Payton               Emporia Track Club    21:29.13  10  80          
 97 Meara, Ryan               JR Lansing               21:31.23  10              
 98 Ishmael, Isaac            JR Ottawa                21:32.30  10              
 99 Kennedy, Seth             FR Bonner Springs        21:32.32  10              
100 Murillo, Gustavo             Emporia Track Club    21:33.58  10  81          
101 Whiteside, Brock          SR Olathe-Northwest      21:34.49  11  82          
102 Masters, Blake            FR Topeka-Hayden         21:34.69  11  83          
103 Harlan, Ashton            SR Leavenworth           21:37.83  11  84          
104 Johnson, Quinton          JR Topeka                21:39.07  11  85          
105 Bueso, Ivan               SO Kansas City-Harmon    21:39.22  11              
106 Carr, Thomas              SR Lansing               21:39.22  11              
107 Sanders, Mathew           SO Pittsburg             21:40.38  11              
108 Solis, Irvin              SO Kansas City-          21:43.72  11              
109 Cresswell, Sean           FR Lenexa-St. J          21:43.79  11              
110 Geris, Ryan               JR Lenexa-St. J          21:44.84  11              
111 Thomas, Tanner            SR Paola                 21:45.05  12  86          
112 Stegeman, Jake            JR Olathe-Northwest      21:46.08  12  87          
113 Brooks, Matt              SR Lansing               21:55.78  12              
114 Williams, Michael         SO Bonner Springs        22:00.70  12              
115 Lewis-El, Jabril          JR Topeka                22:02.29  12  88          
116 Perez, Miguel             SR Kansas City-Harmon    22:03.24  12              
117 Brown, Colin              JR Olathe-Northwest      22:04.57  12              
118 Hall, Dylan               SR Topeka                22:07.88  12  89          
119 LaPee, William            JR Lansing               22:07.97  12              
120 Hanson, Ben               SO Olathe-Northwest      22:08.47  12              
121 Hampleman, Nathan         FR Olathe-Northwest      22:10.17  13              
122 Harmon, Keaton            JR Topeka-Hayden         22:10.56  13  90          
123 Myers, Peyton             JR Basehor-Linwood       22:16.38  13  91          
124 Peddicord, Jacob          JR Lenexa-St. J          22:16.50  13              
125 Bond, Drew                SO Olathe-Northwest      22:22.93  13              
126 Herron, Gage              JR Bonner Springs        22:23.05  13              
127 Clausen, Steve               Emporia Track Club    22:25.36  13  92          
128 Moffat, Garrett           SO Olathe-Northwest      22:30.48  13              
129 Myers, Liam               SO Pittsburg             22:35.26  13              
130 Vang, Tou                 SR Basehor-Linwood       22:37.66  13  93          
131 Riess, Parker             FR Olathe-Northwest      22:40.94  14              
132 Schumaker, Max            JR Kansas City-Piper     22:44.71  14  94          
133 Moore, Caleb              JR Olathe-Northwest      22:48.14  14              
134 Guillerm, Conner          JR Kansas City-Piper     22:50.15  14  95          
135 Siuda, Quin               SO Olathe-Northwest      22:56.13  14              
136 Hastert, Jake             JR Paola                 22:57.17  14  96          
137 Mazas, Jeremy             SR Topeka                22:57.98  14  97          
138 Jewell, Gabe              SR Topeka-Hayden         23:01.76  14  98          
139 Sherman, Colin            SO Olathe-Northwest      23:06.56  14              
140 Lang, Adam                JR Basehor-Linwood       23:08.92  14  99          
141 Gast, Greg                JR Basehor-Linwood       23:14.21  15 100          
142 Gomez, Fernando           SO Topeka                23:14.30  15 101          
143 Hernandez, Greg           SR Kansas City-          23:16.21  15              
144 Dix, David                   Emporia Track Club    23:26.31  15              
145 Paul, Thomas              JR Topeka-Hayden         23:34.38  15              
146 Bender, Alex              SO Olathe-Northwest      23:43.66  15              
147 Hadley, Mason             FR Bonner Springs        23:47.48  15              
148 Talcott, Tyler            JR Paola                 23:50.71  15 102          
149 Griem, Cole               SO Basehor-Linwood       23:53.01  15              
150 Win, David                JR Kansas City-Piper     23:55.43  15 103          
151 Cruz, Esteban             JR Kansas City-          24:02.03  16              
152 Hite, Alec                FR Olathe-Northwest      24:06.34  16              
153 Perez, Lucio              FR Kansas City-Harmon    24:41.97  16              
154 Berry, Conner             FR Kansas City-Piper     24:42.27  16 104          
155 Adegbore, Dele            SR Topeka                24:44.30  16 105          
156 Arndt, Sean               FR Topeka                24:44.47  16              
157 Chadwick, Ethan           FR Olathe-Northwest      24:50.97  16              
158 Gomez, Oscar              SR Topeka                24:51.80  16              
159 Bernard, Jake             SR Topeka-Hayden         25:02.68  16              
160 Henderson, Joe            JR Basehor-Linwood       25:08.42  16              
161 Thompson, Kindrick        FR Paola                 25:19.27  17 106          
162 Harrop, Ross              FR Topeka                25:26.22  17              
163 Ens, Andrew               SO Olathe-Northwest      25:41.48  17              
164 Quick, Loosha             SO Olathe-Northwest      25:51.18  17              
165 Noah, Beets               SR Paola                 25:53.65  17              
166 Engelman, Skyler          FR Pittsburg             25:56.98  17              
167 Stephens, Jonah           FR Maranatha Academy     25:59.92  17              
168 Zion, Jacob               FR KC East Christian     26:08.82  17              
169 Ficken, Derek             SR Olathe-Northwest      26:35.64  17              
170 Daniel, Rovenstine        SR Kansas City-Piper     26:44.19  17 107          
171 Navens, David             FR Topeka                27:02.48  18              
172 Sparks, Keegan            SR Kansas City-Piper     27:11.68  18 108          
173 Ashwell, Stephen          FR Basehor-Linwood       27:36.54  18              
174 Smith, Ryan               FR Basehor-Linwood       29:38.76  18              
175 Angermuller, Alex         FR Basehor-Linwood       30:58.34  18              
176 Tucker, Matt              FR Olathe-Northwest      31:31.09  18              
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Shawnee Mission North        24    2    3    5    6    8   28   32          
      Total Time:  1:31:01.57                                                    
         Average:    18:12.32                                                    
   2 Mill Valley                  49    4    7    9   13   16   29               
      Total Time:  1:32:39.18                                                    
         Average:    18:31.84                                                    
   3 Raymore-Peculiar             57    1   11   12   14   19   23   27          
      Total Time:  1:32:43.39                                                    
         Average:    18:32.68                                                    
   4 Topeka-Seaman               122   21   22   24   25   30   31   38          
      Total Time:  1:37:04.91                                                    
         Average:    19:24.99                                                    
   5 Leavenworth                 142   10   15   17   34   66   69   84          
      Total Time:  1:37:10.47                                                    
         Average:    19:26.10                                                    
   6 Lenexa-St. James Academy    219   33   39   42   51   54   67   75          
      Total Time:  1:41:05.55                                                    
         Average:    20:13.11                                                    
   7 DeSoto                      246   26   44   56   59   61   76   77          
      Total Time:  1:41:49.43                                                    
         Average:    20:21.89                                                    
   8 Bishop Miege                266   41   45   47   63   70                    
      Total Time:  1:42:36.44                                                    
         Average:    20:31.29                                                    
   9 Topeka-Hayden               272   35   40   52   62   83   90   98          
      Total Time:  1:42:45.98                                                    
         Average:    20:33.20                                                    
  10 Lansing                     285   43   53   60   64   65   68   78          
      Total Time:  1:43:03.96                                                    
         Average:    20:36.80                                                    
  11 Paola                       288   20   37   49   86   96  102  106          
      Total Time:  1:44:17.98                                                    
         Average:    20:51.60                                                    
  12 Emporia Track Club          292   36   46   58   72   80   81   92          
      Total Time:  1:43:32.56                                                    
         Average:    20:42.52                                                    
  13 Olathe-Northwest            305   48   50   57   71   79   82   87          
      Total Time:  1:43:55.74                                                    
         Average:    20:47.15                                                    
  14 Basehor-Linwood             330   18   55   73   91   93   99  100          
      Total Time:  1:45:49.25                                                    
         Average:    21:09.85                                                    
  15 Topeka                      433   74   85   88   89   97  101  105          
      Total Time:  1:50:01.30                                                    
         Average:    22:00.26                                                    
  16 Kansas City-Piper           503   94   95  103  104  107  108               
      Total Time:  2:00:56.75                                                    
         Average:    24:11.35